Wycieczka klas trzecich do Tarnowskich Gór

W Sztolni Czarnego Pstrąga

Uczniowie klas  trzecich zwiedzili w tym roku Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Niebywałą atrakcją okazały się spacer wąskimi korytarzami kopalni oraz  płynięcie łódeczkami  w Sztolni Czarnego Pstrąga. Podziwiali również wystawę minerałów oraz  maszyn parowych. Następnie udali się do Fermy Strusiej w Jajostach. Strusie okazały się niezwykle towarzyskie i chętnie pozowały do zdjęć. Z apetytem zjedli przygotowane w gospodarstwie kiełbaski. Na pamiątkę zakupili strusie pióra i jajka. Pogoda mogła być lepsza, jednak jak napisali uczniowie w swoich sprawozdaniach z wycieczki, nie była w stanie zepsuć im  dobrych humorów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
W Sztolni Czarnego Pstrąga
W zabytkowej Kopalni Srebra- Źródełko Marzeń
Klasa IIIa  z wychowawczynią
Wielki Kanion Tarnogórski powitał nas mżawką
W Fermie Strusiej w Jajostach
Ferma Strusia w Jajostach- zakup pamiątek
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.