Z folklorem na co dzień

W miesiącu maju odbyło się spotkanie z Paniami z Zespołu Pieśni i Tańca „Modraszka” ze Stawów Monowskich. Spotkanie miało na celu przedstawienie i umożliwienie dzieciom kontaktu z żywą tradycją w muzyce, śpiewie, tańcu oraz poznaniu zabaw ludowych. Panie zaprezentowały piękne i kolorowe stroje regionalne, które dzieci również mogły się przebrać. Uczestnictwo dzieci w takich zajęciach opartych o folklor daje możliwość przeżycia i poznania nowych rzeczy. A przecież folklor to wiedza ludu, która pokazuje dzieciom naszą historię, naszą tradycję. Rozwija w dzieciach więź ze swoją najbliższą okolicą i regionem, uczy patriotyzmu i dumy z miejsca, w którym się żyje.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Wielka Liga CzytelnikówEtap szkolny IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników" zakończył się testem kwalifikacyjnym do etapu powiatowego.
Tropiciele z klas I - III poszukują kreatywności