Zwiedzamy lotnisko

18 czerwca 2018r. uczniowie samorządu uczniowskiego wraz z opiekunkami p. Izabelą Berszakiewicz i p. Joanną Miłoń uczestniczyli w wycieczce do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie – Balicach.

Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport – „CEL” jest to jedyny tego rodzaju ośrodek edukacyjny w Polsce przybliżającym zasady funkcjonowania lotniska, jego organizację oraz zawody związane z obsługą ruchu lotniczego.

Podczas zajęć edukacyjnych dokładnie omówiono ścieżkę pasażera odlatującego z bagażem rejestrowanym, tj. niezbędne czynności, jakich musi dokonać pasażer przed rozpoczęciem podróży samolotem. Na dzieci czekał również symulator lotu oraz kontrola bezpieczeństwa lotniczego. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia lotniska od wewnątrz – w czasie rzeczywistym mogli doświadczyć prawdziwej odprawy pasażera wybierającego się w podróż, zobaczyć gdzie pasażer może poczekać na odlot samolotu, gdzie może spożyć posiłek oraz odpocząć.

Przejeżdżając po płycie startowej lotniska do Straży Pożarnej Lotniska, dzieci zobaczyły pracę załogi przygotowującej samolot do odlotu, najciekawszy dla nich był moment tankowania.. Strażacy zapoznali uczniów bardzo dokładnie z zasadami udzielania pierwszej pomocy, pokazali najnowszy defibrylator, który można coraz częściej spotkać w miejscach publicznych i zaprezentowali jego pracę. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali akcję ratowania pasażerów z „płonącego” samolotu. Niektórzy mogli nawet usiąść za kierownicą profesjonalnego wozu strażackiego.

Zwiedzanie zakończyło się wesołym akcentem – w czerwcu był „lany poniedziałek”. Prawie wszyscy byli mokrzy.

O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).