Ukazał się już 100 numer pisemka uczniów klas I- III „Kleksik"

HISTORIA POWSTANIA GAZETKI:

Miesięcznik redagowany jest od 1997 roku. Opiekę nad zespołem redakcyjnym sprawuje Małgorzata Chwierut.  „Kleksik” nieustannie cieszy się   dużą popularnością wśród  uczniów i rodziców. Ma charakter informacyjno - literacki i edukacyjny. Stwarza możliwość przekazywania dodatkowych wiadomości poszerzających  wiedzę uczniów, jak  również informowania o sprawach   bieżących  i sukcesach szkoły. Można w nim znaleźć wiele konkursów dydaktycznych i  łamigłówek dostosowanych do poziomu uczniów klas I- III. Stałymi rubrykami są redagowane przez uczniów:

Dyktanda tematyczne  -  dostosowane do poziomu uczniów klas I- III

Nasza twórczość- prezentacja twórczości uczniów, powstałej podczas zajęć szkolnych oraz prac konkursowych ( wiersze, fraszki, opisy, opowiadania, sprawozdania z przebiegu uroczystości szkolnych)

Kleksik składa życzenia - informacje o urodzinach uczniów, które w klasach są obchodzone bardzo uroczyście i w rodzinnej atmosferze.

Kącik dla rodziców   – wskazówki na temat właściwego postępowania z dziećmi oraz  radzenia sobie z niektórymi trudnościami  swoich pociech w nauce.

Informacje -  wykaz imprez szkolnych w danym miesiącu, informacje o bieżących konkursach i ich wyniki.

NAJWIĘKSZE SUKCESY:

Pisemko brało udział w Powiatowym Konkursie na Najlepszą Gazetkę Szkolną,  zdobywając:

I miejsce - 2004r.

II miejsce - lata: 2006,  2008

Wyróżnienia :  lata: 2003, 2005, 2007

W roku 2006 „ Kleksik” zdobyło  I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Najlepsza gazetka”  zorganizowanym przez tygodnik dla dzieci „ Dominik” .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Żegnaj zimo! Witaj wiosno!Z wizytą w bibliotece.
NOWY SYSTEM EDUKACJI, KSZTAŁCENIE W LICEACH, TECHNIKACH I SZKOŁACH BRANŻOWYCH, JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK 2019/2020?, KRYTERIA REKRUTACJI
Sportowy dzień wiosny