Spotkanie z górnikami

O tym jak trudna i niebezpieczna jest praca górników przekonali się uczniowie klas młodszych podczas spotkania z przedstawicielami Związku Zawodowego Pracowników Dołowych przy KWK  „Piast". Zaproszeni goście : Jerzy Demski, Mirosław Ketmaniuk, Albin Kojm i Krzysztof Sporysz wspaniale zaprezentowali niezbędny  sprzęt ratowniczy oraz sposoby jego użycia podczas zagrożenia. Uczniowie podziwiali również elementy galowego stroju górniczego oraz symbole górnictwa. Na pamiątkę swojej wizyty szkoła otrzymała cenne upominki : figurę św. Barbary, pamiątkowy medal upamiętniający 25-lecie strajku KWK  „Piast” , skamielinę solną,  album „Jubileusz XXX- lecia  KWK „Piast” oraz interesującą książkę „14 dni pod ziemią”. Dziękujemy  także za słodkie upominki. Życzymy naszym gościom - Szczęść Boże!

Klasa IVc w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu
Rekrutacja 2019/2020SZKOŁY PODSTAWOWE – rekrutacja 2019/2020
Wielka Liga CzytelnikówEtap szkolny IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników" zakończył się testem kwalifikacyjnym do etapu powiatowego.