PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY

W naszej szkole realizowany jest projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.  Od września 2009 projekt realizuje klasa IIa pod opieką  pani Doroty Dudek.  W latach 2010-2011 będą w nim uczestniczyć uczniowie kolejnych klas pierwszych. Projekt stwarza warunki rozwoju dziecka rozpoczynającego naukę w szkole, jego kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę. Wpływa  również na poprawę jakości edukacji poprzez modernizację treści i metod kształcenia. Praca z dziećmi prowadzona jest podczas zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej oraz na zajęciach dodatkowych. Realizacja zajęć dodatkowych oparta jest o własny autorski pomysł nauczycielki. W specjalnie zorganizowanych i wyposażonych ,,Ośrodkach zainteresowań” uczniowie rozwijają indywidualne zdolności: językowe, matematyczno-przyrodnicze, muzyczno-ruchowe, intrapersonalne, interpersonalne. Dużym zainteresowaniem cieszą się atrakcyjne pomoce dydaktyczne, przybory do ćwiczeń ruchowych, zestaw instrumentów perkusyjnych oraz lalki  teatralne. Uczniowie tworzą  w zespołach  gry planszowe, które  wykorzystują później na zajęciach . W „Kąciku twórczego myślenia” zamieszczają wiersze, zagadki , opisy i opowiadania oraz  pomysłowe prace plastyczne. W grudniu zakończył się I etap projektu. Nastąpiło uroczyste przekazanie pomocy klasie Ib. Na zakończenie zajęć dodatkowych 15 grudnia  odbył się pokaz efektów i osiągnięć  uczniów. Swoją obecnością zaszczyciła nas wójt Gminy Oświęcim Eliza Góra,która przekazała również przybyłym rodzicom i uczniom świateczne życzenia.  Realizując projekt, szkoła wzbogaciła się o nowe pomoce dydaktyczne, natomiast uczniowie zyskali  szansę na rozwijanie indywidualnych  predyspozycji intelektualnych.

Jak wynika z rozmów przeprowadzonych z uczniami klasy drugiej realizacja projektu sprawia im wiele  radości i zadowolenia. Życzymy kolejnej klasie wielu sukcesów w drodze do wiedzy

Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej