Mundurek szkolny

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi rozumienia zapisu w części dotyczącej stroju szkolnego, Rada Pedagogiczna na podstawie art. 72 Ustawy Prawo Oświatowe podjęła uchwałę o uszczegółowieniu zapisu w Statucie Szkoły  w rozdziale XV paragraf 78 pkt.31 i pkt.32.

30. Każdy uczeń posiada strój galowy, który ma obowiązek nosić w czasie:

1) uroczystości szkolnych wynikających z ceremoniału szkolnego;
 2) grupowych lub indywidualnych wyjść poza teren szkoły w charakterze reprezentacji szkoły;
 3) imprez okolicznościowych, jeżeli taką decyzję podejmie wychowawca klasy lub rada  pedagogiczna.
31). Przez strój galowy należy rozumieć:
  1) biała jednobarwna, bez nadruków, bez napisów oraz aplikacji bluzka/ koszula z kołnierzem;
  2)  granatowe albo czarne „materiałowe” spodnie lub spódnica w kolorze granatowym albo czarnym;
  3)  w chłodne dni – granatowy jednobarwny sweter  bez nadruków i aplikacji  z naszytym w ustalonym miejscu (przód, lewa strona, górna część swetra) logo szkoły.
32). Każdy uczeń  zobowiązany jest do noszenia mundurka szkolnego- na podstawie Uchwały  Rady Pedagogicznej i akceptacji Rady Rodziców.
1) strój codzienny:
  a) granatowy jednobarwny sweter bez nadruków i aplikacji z naszytym w ustalonym miejscu (przód, lewa strona, górna część swetra) logo szkoły,
  b) prosty, biały jednobarwny podkoszulek bez nadruków, napisów i aplikacji,
  c) ciemne, jednobarwne spodnie z dowolnego materiału lub ciemna jednobarwna spódnica z dowolnego materiału
2) w doborze ubioru, rodzaju fryzury, biżuterii należy zachować umiar,  pamiętając, że szkoła jest miejscem pracy;
3) na terenie budynku szkolnego uczeń zobowiązany jest nosić obuwie zastępcze nie zagrażające zdrowiu;
4) uczeń ma obowiązek przestrzegać zasad higieny osobistej oraz estetyki;
5) wygląd zewnętrzny ucznia nie może mieć wpływu na oceny z przedmiotu.

Na wniosek Samorządu Uczniowskiego o wprowadzenie jednego w tygodniu „Dnia Kolorowego” Rada Rodziców szkoły w dniu 22.06.2017r. większością głosów wyraziła zgodę, Rada Pedagogiczna na konferencji w dniu 22.06.2017r. jednogłośnie wydała opinie pozytywną w tej kwestii.

W roku szkolnym 2017/2018 będzie obowiązywał naszych uczniów :

- w poniedziałek – strój kolorowy ( niedozwolone jest: noszenie ubrań odsłaniających ramiona, brzuch oraz z dużym dekoltem, zbyt krótkich spódnic / sukienek / szortów- minimalna długość do połowy uda, ubrań prześwitujących lub z wycięciami /dziurami odsłaniającymi ciało, ubrań z niestosownymi napisami i ilustracjami),

- od wtorku do piątku jednolity  strój szkolny  zgodnie z zapisem Statutu Szkoły.

Granatowe swetry należy nabyć we własnym zakresie. Logo szkoły można zakupić w cenie 5 zł w Firmie GRETA Haft Komputerowy pani Grażyny Borowczyk w Domu Ludowym w Grojcu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.