Ogólnopolska Próba Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy

16 października 2019  (środa)

Nasza szkoła będzie brała udział

w Ogólnopolskiej Próbie Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy

Akcję organizuje Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wydarzenie organizowane jest w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Szczególnie mocno liczy na zaangażowanie  szkół działających w ramach Programu Edukacyjnego " Ratujemy i Uczymy Ratować",  które zostały wyposażone zarówno w wiedzę, jak i umiejętności oraz fantomy. Nasza szkoła także uczestniczy w próbach  bicia rekordu od początku.

Zabawa andrzejkowa
Upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległościZ okazji obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości dzieci z klas 4, 5a oraz uczniowie nagrodzeni w konkursach muzycznych przygotowali uroczysty apel.