Zważ swój tornister

W trosce o prawidłową postawę ciała kontynuujemy szkolną akcję "Zważ swój tornister". Dotyczy ona wszystkich  uczniów klas I- III. Pomiary wagi tornistrów będą dokonywane systematycznie , a wyniki zamieszczane w tabeli zbiorczej na gazetce ściennej. Należy wiedzieć, że:

• noszenie zbyt ciężkich tornistrów może być jedną z przyczyn zwyrodnień kręgosłupa
    • tornister, plecak( a nie torba na jednym ramieniu) powinny być prawidłowo dopasowane  do budowy ciała
    • tornister ucznia klas I- III powinien ważyć poniżej 3 kg
    • przed zakupem tornistra warto orientacyjnie określić jego wagę
    • należy   zabierać do szkoły tylko rzeczy niezbędne
    • w szkole istnieje możliwość pozostawiania farb, przyborów , bloków oraz obuwia zastępczego

Normy, które podaje Światowa Organizacja Zdrowia, są bardzo proste:

Ciężar tego, co dziecko dźwiga na plecach nie powinien przekraczać

10 % jego wagi.

Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.