Wycieczka klas III i IV do Warszawy

Trzy dni spędzili w Warszawie uczniowie klas IIIa, IIIb i IV. Program wycieczki był bogaty i  obejmował   wiele   atrakcji   stolicy.   Pierwszego  dnia  zobaczyli  oni  Grób Nieznanego Żołnierza,  spacerowali   po Ogrodzie Saskim, podziwiając  roślinność i  fontannę.  Później podczas  przechadzki  dotarli  do  Uniwersytetu  Warszawskiego, Pałacu Prezydenckiego, przed  którym  zobaczyli  pomnik  księcia  Józefa  Poniatowskiego,  poznali  także ciekawą wojenną historię związaną z pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie odbyli przejażdżkę staromiejską kolejką, z której wagoników podziwiali atrakcje Starego i Nowego Miasta w tym  oczywiście  Kolumnę  Zygmunta  i  Zamek   Królewski. Pod  koniec  pierwszego dnia wycieczka  dotarła   na Powązki,  by  choć chwilę zadumać  się  nad   grobami   sławnych   i zasłużonych Polaków. Drugiego dnia zachwyciły uczniów urokliwe  Królewskie  Łazienki. Wiele  emocji   dostarczyło  oglądanie  przechadzających  się  dostojnych pawi i karmienie energicznych wiewiórek. Uczniowie  odwiedzili  też  Belweder,  a  później  wyjechali na 33 piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd oglądali panoramę Warszawy. Uczniowie odbyli także krótką  przechadzkę  po  Złotych  Tarasach, a  na  koniec  wieczorny spacer po Starówce. Ostatniego dnia  uczestnicy  wycieczki  dotarli  do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędzili ciekawie   czas,   eksperymentując  na    wybranych   przez  siebie   stanowiskach.  Później pożegnali  się  z  centrum  Warszawy, odwiedzając Muzeum Techniki i na koniec dotarli do Wilanowa, tam  mogli  zobaczyć  rezydencję  Jana III Sobieskiego. Wycieczka dostarczyła wszystkim uczniom niezapomnianych wrażeń!

Nowy rok szkolny rozpoczęty!2 września wróciliśmy do szkoły.
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.