Wycieczka do Krakowa i Niepołomic

Pamiętamy o Igorze Mitoraju
Podczas dwudniowej wycieczki uczniowie klas trzecich podążali królewskim szlakiem. W Krakowie zwiedzili Katedrę Wawelską oraz zobaczyli Dzwon Zygmunta. Spacerowali uroczymi i gwarnymi uliczkami. Na Rynku Głównym złożyli kwiaty pod rzeźbą Igora Mitoraja - znanego na całym świecie rzeźbiarza, który swoje dzieciństwo spędził w Grojcu. Podziwiali ołtarz Wita Stwosza w kościele Mariackim. W Niepołomicach - dawnej królewskiej ostoi myśliwskiej, zwiedzali zamek  oraz  znajdującą się w nim wystawę łowiectwa. Dużą atrakcją okazała się wizyta w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Wykorzystując piękną, słoneczną pogodę, uczniowie podziwiali  przyrodę Puszczy Niepołomickiej i zdobywali wiedzę  na ścieżkach edukacyjnych. Spotkali się również  z leśniczym w Izbie Leśnej. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu, wspólnego ogniska i dyskoteki. Dzieci  wspaniale bawiły się i eksperymentowały  w Ogrodzie Doświadczeń,  Wszystkie wróciły do domów bardzo zadowolone.

Pamiętamy o Igorze Mitoraju
Spacer uliczkami Krakowa - spotkanie z mimem
Zwiedzamy wystawę łowiectwa i myślistwa
W Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa
W Puszczy Niepołomnickiej
Eksperymenty  w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.