Sukces naszych uczennic

W dniach od 1 maja do 30 czerwca trwał ciekawy konkurs literacki ogłoszony przez LGD "Dolina  Soły". Zadaniem uczestników było opracowanie opowiadań będących opisem wspomnień, legend, wydarzeń, autentycznych  historii,  które  dotyczą  gmin Oświęcim, Kęty, Brzeszcze, Chełmek. Komisja konkursowa jednogłośnie wybrała 10 tekstów, które  znalazły się  w pięknej publikacji książkowej pt. "Opowieści z Doliny Soły". Autorkami aż trzech wyróżnionych prac są uczennice naszej szkoły:

Anna Berszakiewicz - "Duchy pana hrabiego"

Dominika Kulig - " Tajemniczy Grojec" oraz "Legenda o Aleksandrze i Fryderyku"

Prezentacja książki odbyła się podczas tegorocznego jesiennego Festiwalu Wieś Pełna Skarbów.

Nagrodzone teksty.

Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89