Dzień Babci i Dziadka

24 stycznia  sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu pełna była najmilszych Gości. Uczniowie, zgodnie ze szkolnym zwyczajem, zaprosili swoje Babcie i Dziadków, aby uczcić Ich święto.  Dyrektor szkoły pani Joanna Wysogląd powitała również  księdza proboszcza Józefa  Zborka, zastępcę wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka, przedstawicieli Rady Gminy, panów Piotra Śreniawskiego i Jacka Mydlarza oraz Rady Powiatu , panów Radosław Włoszka i Krzysztofa Wolaka, a także przewodniczącego Koła Emerytów, pana Albina Kojma.

W tym roku klasy IVa i IVb pod kierunkiem wychowawczyń, pań Izabeli Berszakiewicz i Agaty Mamicy,  przygotowały tradycyjne Jasełka.  Mali aktorzy świetnie zaprezentowali się w barwnym, pełnym humoru przedstawieniu. Ze swobodą i dziecięcym wdziękiem odgrywali swoje, nieraz niełatwe, role. Przenieśli widzów w świat, w którym bez trudu połączyły się betlejemska opowieść z folklorem polskich górali, a dawna tradycja z nowoczesnością.  O efektowne kostiumy zadbali pomysłowi rodzice, a elementy dekoracji wykonały panie Małgorzata Żurawska, Magdalena Kramarczyk, Ewa Zawada i Agata Mamica.

Oprawą muzyczną przedstawienia zajął się pan Jarosław Cieciak. Przygotowani przez niego soliści oraz chórek stworzyli niepowtarzalny nastrój, pięknie śpiewając bardziej lub mniej znane kolędy i świąteczne piosenki. We wspólne kolędowanie włączyli się też widzowie, na przemian rozbawieni, wzruszeni i dumni ze swoich wnucząt.

Po przestawieniu  uczniowie kolejnych klas dedykowali Babciom i Dziadkom przygotowane przez siebie kolędy i wręczyli wykonane własnoręcznie upominki.

Sobotnie spotkanie, choć w środku ponurej zimy, było pełne słońca i niezwykłego ciepła, które na długo w nas pozostaną.

Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
Dzień Pluszowego Misia
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"