Noc Muzeów

Uczestnicy warsztatów Dzielni rycerze i nadobne niewiasty
16 maja uczniowie rozwijający swoje zainteresowania w kółku historycznym wybrali się do Oświęcimia, aby uczestniczyć w Nocy Muzeów. Grupa zaplanowała wieczór i wybrała z bogatej oferty warsztaty "Mężni rycerze i nadobne niewiasty", które odbyły się w Zamku Piastowskim. Oprócz tego uczniowie podziwiali z wieży panoramę miasta, przenieśli się do okopów z czasów I wojny światowej, a nawet postrzelali z łuku czy przymierzyli kolczugę i replikę średniowiecznego hełmu. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzili Zakład Salezjański w Oświęcimiu, w którym zeszli do krypty Kaplicy św. Jacka, poznali historię Kościoła Dominikanów, a nawet zwiedzili schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Najwytrwalsi uczestnicy Nocy Muzeów już pod opieką swoich rodziców oglądali pokaz Teatru Ognia, który odbył się na rynku tuż po zapadnięciu zmroku. Wszyscy uczestnicy - uczniowie, a także rodzice -  wrócili do domów bardzo zadowoleni.
Warsztaty na Zamku Piastowskim
Podczas zwiedzania okopów z czasów I wojny światowej
Poczuć się jak średniowieczny rycerz
Na wieży Zamku Piastowskiego
Widok z wieży Zamku Piastowskiego
W kolczudze i w hełmie - zupełnie jak średniowieczny rycerz
Strzelanie z łuku cieszyło się dużą popularnością
W hełmie garczkowym
To wielka sztuka trafić w tarczę
Teatr Ognia kończył Noc Muzeów w Oświęcimiu
Pokaz Teatru Ognia
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"