1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Po lekcjach
  8. Kontakt
  9. Rada Rodziców
  10. Mapa Serwisu
  11. RODO

Noc Muzeów

Uczestnicy warsztatów Dzielni rycerze i nadobne niewiasty
16 maja uczniowie rozwijający swoje zainteresowania w kółku historycznym wybrali się do Oświęcimia, aby uczestniczyć w Nocy Muzeów. Grupa zaplanowała wieczór i wybrała z bogatej oferty warsztaty "Mężni rycerze i nadobne niewiasty", które odbyły się w Zamku Piastowskim. Oprócz tego uczniowie podziwiali z wieży panoramę miasta, przenieśli się do okopów z czasów I wojny światowej, a nawet postrzelali z łuku czy przymierzyli kolczugę i replikę średniowiecznego hełmu. Z wielkim zainteresowaniem zwiedzili Zakład Salezjański w Oświęcimiu, w którym zeszli do krypty Kaplicy św. Jacka, poznali historię Kościoła Dominikanów, a nawet zwiedzili schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Najwytrwalsi uczestnicy Nocy Muzeów już pod opieką swoich rodziców oglądali pokaz Teatru Ognia, który odbył się na rynku tuż po zapadnięciu zmroku. Wszyscy uczestnicy - uczniowie, a także rodzice -  wrócili do domów bardzo zadowoleni.
Warsztaty na Zamku Piastowskim
Warsztaty na Zamku Piastowskim
Podczas zwiedzania okopów z czasów I wojny światowej
Poczuć się jak średniowieczny rycerz
Na wieży Zamku Piastowskiego
Widok z wieży Zamku Piastowskiego
W kolczudze i w hełmie - zupełnie jak średniowieczny rycerz
Strzelanie z łuku cieszyło się dużą popularnością
W hełmie garczkowym
To wielka sztuka trafić w tarczę
Teatr Ognia kończył Noc Muzeów w Oświęcimiu
Pokaz Teatru Ognia
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"
Interhead.pl