Podróż do przeszłości - wspomnienia klasy IIb

Dzisiaj nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Oświęcimia. Była niezwykła…Podróż odbyliśmy podmiejskim autobusem. Wielu z nas jechało pierwszy raz.

W podziemiach zamku braliśmy udział w warsztatach plastycznych „Na tropach jaskiniowców”. Z prezentacji dowiedzieliśmy się jak mieszkali, wyglądali i zdobywali pożywienie nasi przodkowie.

A potem… Staliśmy się nimi!

Życie w tamtych czasach było ciężkie i niebezpieczne. Do obrony przed dzikimi zwierzętami wykonaliśmy maczugi.

Chcieliśmy także , aby po nas pozostał jakiś ślad. Stworzyliśmy skalne malowidła.

Była to ciekawa lekcja historii. My jednak wolimy czasy współczesne. Zamiast wyprawy na polowanie – poszliśmy na lody, a codzienną pracę wokół jaskini zastąpiliśmy zabawą i ćwiczeniami na placu zabaw.

Zmęczeni, ale bogatsi o nowe wiadomości wróciliśmy do domu.

Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).