Podróż do przeszłości - wspomnienia klasy IIb

Dzisiaj nasza klasa wybrała się na wycieczkę do Oświęcimia. Była niezwykła…Podróż odbyliśmy podmiejskim autobusem. Wielu z nas jechało pierwszy raz.

W podziemiach zamku braliśmy udział w warsztatach plastycznych „Na tropach jaskiniowców”. Z prezentacji dowiedzieliśmy się jak mieszkali, wyglądali i zdobywali pożywienie nasi przodkowie.

A potem… Staliśmy się nimi!

Życie w tamtych czasach było ciężkie i niebezpieczne. Do obrony przed dzikimi zwierzętami wykonaliśmy maczugi.

Chcieliśmy także , aby po nas pozostał jakiś ślad. Stworzyliśmy skalne malowidła.

Była to ciekawa lekcja historii. My jednak wolimy czasy współczesne. Zamiast wyprawy na polowanie – poszliśmy na lody, a codzienną pracę wokół jaskini zastąpiliśmy zabawą i ćwiczeniami na placu zabaw.

Zmęczeni, ale bogatsi o nowe wiadomości wróciliśmy do domu.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.