1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Gość z Japonii w naszej szkole

opis niedostepny
opis niedostepny

 

 

 

 

 

 

 

We wrześniu w Gminie Oświęcim gościł pochodzący z Japonii Yuji Miyata. Od 2007 roku propaguje on ideę szerzenia pokoju na świecie. Przemierzył pieszo 12 500km z Chin do Londynu prowadząc szereg akcji edukacyjnych. W ciągu pięciu lat (w latach 2007-2012) Yuji Miyata zasadził 4060 drzew, odwiedził 700 szkół i 200 sierocińców w 17 krajach. Był m.in. w Korei, Japonii, Tajwanie, Wietnamie, Kambodży, Tajlandii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Włoszech, Szwajcarii, Francji i Anglii. Jak sam mówi jego przesłanie brzmi: „Pokój na świecie zaczyna się od samodzielnych akcji każdego z nas wobec swoich najbliższych – rodziny, przyjaciół, sąsiadów, nauczycieli, społeczności lokalnej. Następnie wspólnie możemy oddziaływać na społeczeństwo, miasto, kraj, aż w końcu nasze czyny mogą zmienić świat i pozwolić razem osiągnąć cel, jakim jest pokój na świecie.”

Na zaproszenie fundacji FROPSSiK odwiedził naszą szkołę wraz z Wójtem Albertem Bartoszem i jego zastępcą Mirosławem Smolarkiem. Yuji spotkał się z uczniami klas IV – VI , którym opowiadał o tym, dlaczego warto angażować się w budowanie pokoju na świecie i w jaki sposób każdy z nas może się w to włączyć. Na zakończenie prelekcji gość odpowiadał na pytania przygotowane przez uczniów. Finałem tego spotkania było zasadzenie przed szkołą symbolicznego „drzewa pokoju”, które będzie nam przypominać o przesłaniu, z jakim przyjechał do nas Yuji Miyata.

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Samorząd Uczniowski
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Interhead.pl