ABC Małego Ratownika z przedstawicielem GOPR

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w wyjątkowym szkoleniu z zakresu bezpiecznego zachowania w górach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszym gościem był Ratownik Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pan Tomasz Derwich. Podczas tego interesującego spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć wyposażenie ratownika górskiego, dowiedzieli się jak wezwać pomoc w górach, gdy nie ma telefonu oraz poznali podstawowe działania ratunkowe. Zobaczyli interesujące zdjęcia  górskich krajobrazów oraz rwących rzek.  Ratownik zwrócił również uwagę na odpowiedni ubiór podczas wycieczek w góry. Klasy pierwsze dodatkowo zostały przeszkolone z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Już 16 października 2015 r. w godz. 12.00 - 12.30 uczniowie klas I - III będą uczestniczyć w ogólnopolskiej próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej w ramach programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" Fundacji WOŚP, którym  aktywnie uczestniczy nasza szkoła.  Ćwiczenia praktyczne poprzedziła projekcja filmu. Wspaniałą niespodzianką było wręczenie książeczek " ABC Małego Ratownika". Publikacja poprzez zadania, konkursy, łamigłówki, opowiadania dostosowane do możliwości i wieku uczniów ma na celu uświadomienie, że nawet dziecko może stać się Małym Ratownikiem, gdy w odpowiedni sposób zachowa się przy poszkodowanym. Bardzo dziękujemy za pouczające spotkanie realizowane w ramach udziału w konkursie " Odblaskowa Szkoła".

Pierwsze próby sposobu uciskania klatki piersiowej
Wszystkim bardzo podobały się książeczki pt.
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim