W 1964 roku, za sprawą tygodnika „Kobieta i Życie”, powstał pomysł uczczenia szczególnej osoby - babci. Od tego momentu zacżęto obchodzić w Polsce piękne święto - Dzień Babci. Dopiero później, bo w roku 1981, zapoczątkowano Dzień Dziadka.

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły przygotowują dla swoich ukochanych Babć i Dziadków uroczystość, podczas której prezentują przedstawienie. Później wręczają im własnoręcznie wykonane prezenty. W ten sposób pragną podziękować za ich złote serca!

W tym roku uczniowie klas IIIa i IIIb pod kierunkiem pań Magdaleny Kramarczyk, Małgorzaty Żurawskiej i katechetki- pani Ewy Zawady przygotowali jasełka, w których nie brakło akcentów nawiązujących do współczesności. Na scenie, oprócz tradycyjnych postaci Marii, Józefa, Dzieciątka, aniołów, 3 króli, pasterzy, pojawili się piłkarze, podróżna, skrzypaczka, flecistka, dziewczynka z pączkami. Dzięki temu opowieść o narodzinach Jezusa została odczytana przez pryzmat teraźniejszości. Nad muzyczną oprawą przedstawienia czuwał pan Jarosław Cieciak, który przygotował ze szkolnym chórem ciekawe aranżacje kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. Razem z chórkiem szkolnym wystąpiły dzieci z kółka muzycznego klas młodszych prowadzonego przez Magdalenę Kramarczyk.

Po jasełkach każda klasa prezentowała gościom muzyczny upominek, a następnie wręczała samodzielnie wykonane świece zapachowe. Ta udana uroczystość, na którą przybyło mnóstwo Babć i Dziadków, była doskonałą okazją do wzmacniania niezwykle ważnej więzi międzypokoleniowej.

klasa Ib
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.
Nowy rok szkolny rozpoczęty!2 września wróciliśmy do szkoły.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.