Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika to uroczyste przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być  na długo zapamiętana. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów z kl.5b.

Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika.

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i kolorową zakładkę. Od tej chwili uczniowie klas pierwszych stali się czytelnikami naszej szkolnej biblioteki i mogą już samodzielnie wypożyczać książki.

Życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Rekrutacja 2020/2021
Jasełka dla Kochanych Babć i Drogich Dziadków