Szkolny konkurs recytatorski " Kurtyna w górę"

Recytatorzy z klas I - IIII

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie klas I - III prezentowali swoje zdolności aktorskie podczas szkolnego konkursu recytatorskiego " Kurtyna w górę - Smocze opowieści". W tym roku recytowali losowo wybrane fragmenty książki Joanny Olech pt. "Pompon w rodzinie Fisiów". Recytacje oceniało Jury w składzie : instruktorka OKSiR pani Małgorzata Curzydło, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Grojcu pani Katarzyna Walczyk, przedstawicielka Rady Rodziców pani Izabela Bębenek oraz nauczycielka i bibliotekarka z naszej szkoły pani Marzena Dudek. Ocenie podlegały: znajomość tekstu, dykcja, interpretacja utworu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Konkurs oceniano w dwóch kategoriach i przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

Klasy I

I miejsce: Emilia Kramarczyk  I b

II miejsce: Julia Noworyta Ib

III miejsce : Gabriela Bęben  Ib i Igor Wieczorek Ib

Wyróżnienia: Daniel Pawełczyk Ib, Ksenia Klęczar Ia, Jakub Mrozik Ia,

Miłosz Grzywa Ib, Piotr Włoszek Ib, Tomasz Mrozik Ia, Róża Bakalarska Ic

klasy II i III

I miejsce: Julia Włoszek IIa

II miejsce : Emilia Dźwigoń  IIb

III miejsce : Nadia Kluwak IIb

Wyróżnienia:  Oliwia Stokłosa IIa, Zuzanna Wasilewska IIIa,

Weronika Żurek IIb, Wiktoria Rusin IIb, Daria Nitka IIb

Jury doceniło świetną pamięć podczas recytacji bardzo długich fragmentów tekstu, odwagę, barwne kostiumy oraz miłą atmosferę podczas trwania konkursu. Szczególne wyróżnienie przyznano Emilii Kramarczyk, za  wzorową dykcję, swobodę poruszania się na scenie i ciekawą interpretacją tekstu. Zgromadzona publiczność nagrodziła recytatorów gromkimi brawami. W roli konferansjerów wystąpili aktorzy z kółka teatralnego klas pierwszych: Hanna Płonka, Maja Sołtysik i Kacper Płonka.

Konkurs przygotowała pani Małgorzata Chwierut, która serdecznie podziękowała wszystkim recytatorom za ogromne zaangażowanie i zaprosiła do udziału w przyszłym roku. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi podczas obchodów Szkolnego Dnia Teatru w dniu 7 marca 2016 r.

I miejsce Emilia Kramarczyk  z klasy Ib
I miejsce Julia Włoszek  z klasy IIa
II miejsce Julia Noworyta  z klasy Ib
II miejsce Emilia Dźwigoń  z klasy IIb
III miejsce Nadia Kluwak z IIb
III miejsce Igor Wieczorek  z Ib
III miejsce Gabriela Bęben  z klasy Ib
Oliwia Stokłosa z klasy IIa
Ksenia Klęczar z klasy Ia
Zuzanna Wasilewska z klasy IIIa
Weronika Żurek z klasy IIb
Wiktoria Rusin  z klasy IIa
Daria Nitka z klasy IIb
Piotr Włoszek z klasy Ib
Miłosz Grzywa z klasy Ib
Jakub Mrozik klasa Ia
Tomasz Mrozik klasa Ia
Różą Bakalarska z klasy Ic
Recytatorzy wraz z Jury i organizatorką konkursu
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej