I miejsce w konkursie ekologicznym " Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii"

Podsumowanie konkursu w Oświęcimskim Centrum Kultury

W Oświęcimskim Centrum Kultury podsumowano konkurs ekologiczny " Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii".  Organizatorem konkursu był Zakład Usług Komunalnych Sp. z o o. Celem konkursu od jedenastu lat jest wydzielanie ze strumienia odpadów komunalnych odpadu niebezpiecznego dla środowiska jakimi są baterie i akumulatory małogabarytowe oraz szerzenie wiedzy ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że troszczę się o czystość naszej planety i stanęli na najwyższym podium. W tym roku  w grupie powyżej 200 uczniów uzyskaliśmy taki sam wynik, jak uczniowie z Przeciszowa.  Zebraliśmy 628 kg baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi 2,58 kg.

> Edycja 2008< - II miejsce

> Edycja 2009< - III miuejsce

>Edycja 2010 <  - V miejsce

>Edycja 2011< -  I miejsce

> Edycja 2012 < - I miejsce

> Edycja 2013< - I miejsce

> Edycja 2014< - I miejsce

>Edycja 2015< - I miejsce

W > Edycji 2015< uczniowie z 35 szkół zebrali łącznie 5457 kg zużytych baterii. To rekordowy wynik. Warto zauważyć, że od początku trwania konkursu zebrano już w sumie 33,816,40 kg tych niebezpiecznych dla środowiska odpadów. Za pracowitość i zaangażowanie otrzymaliśmy nagrody wartości 700 zł. ufundowane przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o, Urząd Miasta Oświęcim oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Najaktywniejsi uczniowie z naszej szkoły otrzymali cenne upominki i dyplomy, pozostałe piłki oraz gry edukacyjne przekazano na rzecz szkoły. Nagrody wręczała dyrektor szkoły Joanna Wysogląd oraz koordynatorka konkursu na terenie szkoły Małgorzata Chwierut.

Na wyróżnienie zasłużyli: Bartosz Kula  z IIa  (4047szt.), Mateusz Kula  z Ib (4047 szt.), Daniel Pawełczyk z Ib (624szt.), Julia Żabińska z IIa (526 szt.) , Igor Noworyta  z IVa( 522 szt), Maciej Noworyta  z IIa (490szt.), Piotr Włoszek z  Ib (458szt), Hanna Płonka  z Ib (426szt)), Gabriela Bęben z Ib( 381szt), Bartosz Harasny z IIb (381 szt),Kamila Walus z IVa (370szt.) , Igor Wieczorek z Ib( 343 szt.), Hubert Górka z Ic (328 szt.), Julia Noworyta z Ib (274 szt.).

Najaktywniejsze klasy w szkole to:

klasa IIa - 185,7 kg

klasa Ib - 80,7 kg

klasa Va - 43,8 kg

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz mieszkańcom Grojca za zaangażowanie

Zbierajmy baterie cały rok!

Daniel Pawełczyk - II miejsce w szkolnym konkursie
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
RAZEM NA ŚWIĘTA!