Wiwat Maj, Trzeci Maj!

29  kwietnia 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się ona od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

Piosenka " Polska flaga" przypomniała o zbliżającym się Dniu Flagi. Śpiew połączony z krótkim tańcem z flagą zachęcał do pamiętania o symbolach narodowych. Następnie uczniowie klasy 1a pod kierunkiem pań Małgorzaty Semik i  Marzeny Dudek  pięknie zaprezentowali program artystyczny, w którym przedstawiono  słowem i piosenką lekcję z historii naszego kraju - od wyboru na  króla Stanisława Augusta Poniatowskiego do uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja 1791 roku. Całość ubarwiły wzruszające pieśni patriotyczne wyśpiewane przez  szkolny chórek oraz dostojny  taniec " Polonez" zaprezentowany przez tancerzy z  kółka prowadzonego przez p. Jarosława Cieciaka.

Jadłospis
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.