Podsumowanie działań w ramach programu "Trzymaj formę!"

Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę", w którym uczestniczy od kilku lat nasza szkoła, współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności i Związek Pracodawców. Jego celem jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród dzieci poprzez promocję aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Nasi uczniowie uwielbiają zajęcia ruchowe nie tylko na wychowaniu fizycznym. Uczestniczyli chętnie w wyjazdach na basen - klasy IV, w wyjazdach na lodowisko - klasy I - III, w zajęciach tanecznych w ramach kółek zainteresowań, w treningach SKS - u i  LKS -u. Klasy młodsze namówiły do aktywności fizycznej swoich rodziców i zaprosiły ich na odblaskowy spacer z kijkami" Mamo trzymaj formę!". W szkolnej gazetce "Kleksik" w numerze 161 pojawił się artykuł promujący aktywny wypoczynek w gronie rodzinnym. Dla klas I - III zorganizowano również konkurs fotograficzny " Jesienią na rodzinnej wycieczce odblaskowo i bezpiecznie". Wielkim sprawdzianem aktywności będzie piknik rodzinny, który  odbędzie się pod hasłem "Zawołaj lato z rodziną". Podczas tej środowiskowej imprezy zaplanowane zostały liczne konkurencje sportowe, w których uczesniczyć będą dzieci wraz z rodzicami. Trzymamy formę nie tylko poprzez uprawianie sportów. Ważne jest także zdrowe odżywianie. Ta problematyka pojawiła się podczas Dnia Otwartego, kiedy to dzieci z kółek teatralnych klas II zaprezentowały przedstawienie "Zdrowy Czerwony Kapturek", a także podczas świętowania pierwszego dnia wiosny, gdy klasy przygotowywały kolorowe i pełne warzyw kanapki, wykonywały plakaty promujące aktywność. Na potrzeby programu organizatorzy przygotowali specjalne materiały- plakat "Talerz zdrowia", broszury dla uczniów, rodziców, poradnik dla nauczycieli. Materiały te były wykorzystywane podczas realizacji wybranych zagadnień głównie na lekcjach wychowawczych i zajęciach świetlicowych.

Talerz zdrowia
Klasa Ib przygotowała pyszną sałatkę owocową
Mamo trzymaj formę
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!