Z folklorem na co dzień

W miesiącu maju odbyło się spotkanie z Paniami z Zespołu Pieśni i Tańca „Modraszka” ze Stawów Monowskich. Spotkanie miało na celu przedstawienie i umożliwienie dzieciom kontaktu z żywą tradycją w muzyce, śpiewie, tańcu oraz poznaniu zabaw ludowych. Panie zaprezentowały piękne i kolorowe stroje regionalne, które dzieci również mogły się przebrać. Uczestnictwo dzieci w takich zajęciach opartych o folklor daje możliwość przeżycia i poznania nowych rzeczy. A przecież folklor to wiedza ludu, która pokazuje dzieciom naszą historię, naszą tradycję. Rozwija w dzieciach więź ze swoją najbliższą okolicą i regionem, uczy patriotyzmu i dumy z miejsca, w którym się żyje.

RAZEM NA ŚWIĘTA!
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej