Z folklorem na co dzień

W miesiącu maju odbyło się spotkanie z Paniami z Zespołu Pieśni i Tańca „Modraszka” ze Stawów Monowskich. Spotkanie miało na celu przedstawienie i umożliwienie dzieciom kontaktu z żywą tradycją w muzyce, śpiewie, tańcu oraz poznaniu zabaw ludowych. Panie zaprezentowały piękne i kolorowe stroje regionalne, które dzieci również mogły się przebrać. Uczestnictwo dzieci w takich zajęciach opartych o folklor daje możliwość przeżycia i poznania nowych rzeczy. A przecież folklor to wiedza ludu, która pokazuje dzieciom naszą historię, naszą tradycję. Rozwija w dzieciach więź ze swoją najbliższą okolicą i regionem, uczy patriotyzmu i dumy z miejsca, w którym się żyje.

NOWY SYSTEM EDUKACJI, KSZTAŁCENIE W LICEACH, TECHNIKACH I SZKOŁACH BRANŻOWYCH, JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK 2019/2020?, KRYTERIA REKRUTACJI
Zaproszenie ofertowe na dowóz uczniów do szkoły w roku szkolnym 2019/2020Zaproszenie ofertowe
Zakończenie roku szkolnego Zabrzmiał ostatni dzwonek.