Przekazanie sztandaru klasom V

Cała społeczność szkoły zgromadziła się na sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło przekazanie sztandaru delegacji klasy V. Na uroczystość przybył zastępca wójta – pan Mirosław Smolarek. W swoim przemówieniu podkreślił wysokie wyniki, które otrzymali uczniowie klasy VI na zewnętrznym sprawdzianie. Zajęli bowiem 3 miejsce wśród szkół powiatu oświęcimskiego. Zastępca wójta wręczył statuetkę najlepszemu absolwentowi gminnych szkół podstawowych- Mateuszowi Mice, który na świadectwie ukończenia szkoły zdobył niezwykle wysoką średnią ocen. Podczas uroczystości pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę wieloletniego nauczyciela naszej szkoły pana Henryka Smolarka. Uczennice z klas V przygotowały dla niego upominek w postaci piosenki. Później pani dyrektor Joanna Wysogląd podziękowała zaangażowanych rodzicom za pomoc, współpracę i wyróżniła uczniów z poszczególnych klas. Każdy z nich otrzymał dyplom i piękną nagrodę książkową ufundowaną przez Radę Rodziców. Statuetki otrzymali najlepsi sportowcy szkoły. Wyróżniono także najlepszego czytelnika i uczniów ze stuprocentową frekwencją, a także tych, którzy angażowali się w działania na rzecz szkoły i klasy. Na koniec szóstoklasiści przedstawili swój program pożegnalny, w którym zaśpiewali refleksyjne piosenki i recytowali piękne wiersze. Podziękowali wszystkim pracownikom szkoły słowami „Żegnamy was, dziękując przy tym za każdy uśmiech, ciepłe słowo i przyjazny gest”. Pojawiły się łzy wzruszenia. Przecież jak powiedziała poetka „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”. Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy udanych wakacji!

Wystąpienie zastępcy wójta Gminy Oświęcim pana Mirosława Smolarka
Najlepszy absolwent Gminy Oświęcim - Mateusz Mika
Dziewczyny klas V podczas wykonania piosenki dla pana Henryka Smolarka
Odchodzący na emeryturę nauczyciel wychowania fizycznego - Henryk Smolarek