Pierwszy dzwonek

1 września wróciliśmy do szkoły. Pani dyrektor Joanna Wysogląd przywitała wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej- uczniów, rodziców, nauczycieli. Na uroczystości gościł zastępca wójta Gminy Oświęcim pan Mirosław Smolarek, który w swoim przemówieniu podziękował wszystkim, którzy podczas wakacji pracowali na terenie szkoły, by ją upiększyć i przygotować na nowy rok szkolny. Szczególną uwagą otoczono pierwszoklasistów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę. Mali uczniowie złożyli pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Małgorzaty Żurawskiej ślubowanie, a następnie pani dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu. Nie zapomnieliśmy o 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. To tragiczne wydarzenie przybliżył nam w swoim wystąpieniu szóstoklasista – Filip Mendyk. Mamy nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny będzie obfitował w sukcesy uczniów i nauczycieli.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.