Spotkanie z tradycją

W piątek, 16 września 2016, dzieci z naszej szkoły oraz starszaki z grojeckiego przedszkola miały okazję zobaczyć wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez zespół „Grojczanie”. Ukazywało ono dawny obrzęd żniwny -  od koszenia zboża poprzez układanie snopków, młóckę cepem, aż po wypiekanie chleba. Inscenizacja oprawiona była śpiewem oraz narracją objaśniającą poszczególne czynności i przeniosła dzieci w czasy oddalone o niemal 100 lat. Pokaz spotkał się z wielkim entuzjazmem dzieci okazanym gromkimi brawami w trakcie i po występie.Raz jeszcze składamy gorące podziękowania "Grojczanom" za tę żywą lekcję historii! Spotkanie z tradycją zorganizowały Magdalena Kramarczyk i Katarzyna Waszkiewicz.

Wycieczka klas IV do Ojcowskiego Parku Narodowego
Laureatka konkursu "Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie" w WarszawieUczennica klasy ósmej odebrała nagrodę w Warszawie.
Realizacja projektu Tu#programujeMY2