1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Dzień Odblaskowej Jesieni

opis niedostepny

W piątek 23 września w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu było wesoło i kolorowo. Wprawdzie odeszło od nas lato, ale przecież dzieci umieją docenić uroki każdej pory roku. Uczniowie efektownie i mądrze przywitali nadchodzącą jesień, biorąc udział w akcji pod hasłemDzień Odblaskowej Jesieni".  

Nad organizacją i przebiegiem czuwały opiekunki samorządów klas I - III i IV-VI, panie Joanna Miłoń i Izabela Berszakiewicz.

 

Już od rana szkolne korytarze wyglądały inaczej niż zwykle- granat mundurków zastąpiły stroje w barwach jesieni, nad którymi wkrótce zaczęły dominować jaskrawe kolory kamizelek odblaskowych. W klasach pod czujnym okiem wszystkich wychowawców, a niekiedy z ich niemałą pomocą, powstały pomysłowe plakaty z hasłami zachęcającymi do noszenia odblasków.

 

Oficjalne powitanie nastąpiło w pięknie udekorowanej  sali gimnastycznej.  Pani jesień nadeszła z koszyczkiem pełnym odblaskowych gadżetów, a towarzyszący jej przyjaciele przekazali mnóstwo dobrych rad. Przypomnieli, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się na rowerze, jak być bezpiecznym pieszym w jesienny wieczór lub szarugę.

Były też konkursy z odblaskowymi nagrodami! Zaprezentowane plakaty i hasła były, zdaniem pani dyrektor Joanny Wysogląd, tak imponujące i przemawiające do wyobraźni, że postanowiła przyznać wszystkim autorom słodkie nagrody, co spotkało się z ogólnym entuzjazmem. Wyróżniono również uczniów biorących udział w konkursie " Najbardziej odblaskowy tornister". Pani Małgorzata Chwierut wręczyła laureatom dyplomy i odblaskowe upominki.

 

Podsumowaniem akcji był barwny marsz ulicami Grojca.  Miło było widzieć uśmiechnięte twarze kierowców, cierpliwie czekających, aż długi dziecięcy pochód przejdzie przez ulicę. Przechodnie przypatrywali się z sympatią i dużym zaciekawieniem. Uczniowie i nauczyciele kolejny raz zwrócili uwagę na ważny problem bezpieczeństwa na drodze. Mamy nadzieję, że cel tej jak i innych podobnych akcji w ramach konkursu " Odblaskowa Szkoła " zostanie osiągnięty.

opis niedostepny
Plakat klasy I - wych. Małgorzata Żurawska
Plakat klasy IIa - wych. Małgorzata Semik
Plakat klasy IIb - wych. Małgorzata Chwierut
Plakat klasy IIc- wych. Joanna Miłoń
Plakat klasy IIIb- wych. Krystyna Jaromin
Plakat klasy Va - wych. Beata Smolarek
Plakat klasy IIIa- wych. Dorota Dudek
Plakat klasy IVb - wych. Joanna Sałek
Plakat klasy VI - wych. Agata Mamica
opis niedostepny
Plakat klasy IVa - wych. Katarzyna Waszkiewicz
opis niedostepny
Laureaci konkursu
opis niedostepny
Odblaskowy happening na terenie parku w Grojcu
Odblaskowy happening na terenie parku w Grojcu
Odblaskowy happening na terenie parku w Grojcu
Odblaskowy spacer ulicami Grojca
opis niedostepny
Samorząd Uczniowski
Jadłospis
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Interhead.pl