Dzień Odblaskowej Jesieni

W piątek 23 września w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu było wesoło i kolorowo. Wprawdzie odeszło od nas lato, ale przecież dzieci umieją docenić uroki każdej pory roku. Uczniowie efektownie i mądrze przywitali nadchodzącą jesień, biorąc udział w akcji pod hasłemDzień Odblaskowej Jesieni".

Nad organizacją i przebiegiem czuwały opiekunki samorządów klas I - III i IV-VI, panie Joanna Miłoń i Izabela Berszakiewicz.

Już od rana szkolne korytarze wyglądały inaczej niż zwykle- granat mundurków zastąpiły stroje w barwach jesieni, nad którymi wkrótce zaczęły dominować jaskrawe kolory kamizelek odblaskowych. W klasach pod czujnym okiem wszystkich wychowawców, a niekiedy z ich niemałą pomocą, powstały pomysłowe plakaty z hasłami zachęcającymi do noszenia odblasków.

Oficjalne powitanie nastąpiło w pięknie udekorowanej  sali gimnastycznej.  Pani jesień nadeszła z koszyczkiem pełnym odblaskowych gadżetów, a towarzyszący jej przyjaciele przekazali mnóstwo dobrych rad. Przypomnieli, jak należy przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się na rowerze, jak być bezpiecznym pieszym w jesienny wieczór lub szarugę.

Były też konkursy z odblaskowymi nagrodami! Zaprezentowane plakaty i hasła były, zdaniem pani dyrektor Joanny Wysogląd, tak imponujące i przemawiające do wyobraźni, że postanowiła przyznać wszystkim autorom słodkie nagrody, co spotkało się z ogólnym entuzjazmem. Wyróżniono również uczniów biorących udział w konkursie " Najbardziej odblaskowy tornister". Pani Małgorzata Chwierut wręczyła laureatom dyplomy i odblaskowe upominki.

Podsumowaniem akcji był barwny marsz ulicami Grojca.  Miło było widzieć uśmiechnięte twarze kierowców, cierpliwie czekających, aż długi dziecięcy pochód przejdzie przez ulicę. Przechodnie przypatrywali się z sympatią i dużym zaciekawieniem. Uczniowie i nauczyciele kolejny raz zwrócili uwagę na ważny problem bezpieczeństwa na drodze. Mamy nadzieję, że cel tej jak i innych podobnych akcji w ramach konkursu " Odblaskowa Szkoła " zostanie osiągnięty.

Plakat klasy I - wych. Małgorzata Żurawska
Plakat klasy IIa - wych. Małgorzata Semik
Plakat klasy IIb - wych. Małgorzata Chwierut
Plakat klasy IIc- wych. Joanna Miłoń
Plakat klasy IIIb- wych. Krystyna Jaromin
Plakat klasy Va - wych. Beata Smolarek
Plakat klasy IIIa- wych. Dorota Dudek
Plakat klasy IVb - wych. Joanna Sałek
Plakat klasy VI - wych. Agata Mamica
Plakat klasy IVa - wych. Katarzyna Waszkiewicz
Laureaci konkursu
Odblaskowy happening na terenie parku w Grojcu
Odblaskowy spacer ulicami Grojca
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Rekord dla NiepodległejŚwiętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”