Ortograficzne zmagania

Dziś 16 uczniów naszej szkoły pisało IV Małopolskie Dyktando Niepodległościowe. Udział w tym konkursie był dla uczestników okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych, dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej, a także do kształtowania patriotycznej postawy. Organizatorzy przygotowali tekst zatytułowany „W przestworzach i na morzu”, który dotyczył wyczynów polskich lotników Dywizjonu 303 walczących w bitwie o Anglię i polskich marynarzy słynnego okrętu podwodnego ORP „Orzeł”. Szkolnym koordynatorem tego projektu jest Joanna Sałek.

Nowy rok szkolny rozpoczęty!2 września wróciliśmy do szkoły.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.