1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Ratujemy i Uczymy Ratować. Czy uda się pobić rekord?

opis niedostepny

Bijemy razem rekord!

17 października 2016 r. 12.00 - 12.35

 

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu.  Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. 

Szkoła Podstawowa w Grojcu  po raz czwarty dołącza się do próby  bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Z okazji “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”- pokażemy całej Europie, że polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP). 

 

W 2013 roku w półgodzinnym ustanowianiu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji.  

W 2014 było z nami 67 396 osóbW 2015 roku w biciu rekordu wzięło udział 980 instytucji oraz 92 049 osób, które korzystały z 5 411 fantomów! 

 

W roku 2016 Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stara  się o rejestrację rekordu do Księgi Rekordów Guinnesa

Każda osoba biorąca udział w wydarzeniu musi wykonać przynajmniej 5 cykli (30 uciśnieć i 2 wdechy ) oraz przedstawić zgodę na udział w wydarzeniu i wykorzystanie wizerunku. Nad przebiegiem wydarzenia będą czuwały nauczycielki – instruktorki przeszkolone przez WOŚP : Katarzyna Mendyk,  Krystyna Jaromin, Małgorzata Semik i Małgorzata Chwierut, które także wytypują uczniów biorących udział w próbie oraz nauczyciel wychowania fizycznego Sebastian Smolarek. Swoją obecność potwierdzili Druhowie Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grojcu.

Pokażmy całej Europie jak Polska ratuje!

 

Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Samorząd Uczniowski
Jadłospis
Interhead.pl