Hej uczniowie! Szkoła wyjdzie wam na zdrowie!

Takie słowa pojawiły się w jednej z uczniowskich piosenek wykonanych podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. 14 października to święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.  Obchodzone jest ono w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W tym dniu odwiedził naszą szkołę zastępca wójta – pan Mirosław Smolarek, który  dyrektor szkoły pani Joannie Wysogląd wręczył kwiaty jako wyraz uznania dla wszystkich pracowników naszej placówki. Program artystyczny przedstawiły klasy Va i Vb, a nad całością czuwały wychowawczynie panie Katarzyna Mendyk i Beata Smolarek. Oprawę muzyczną przygotował pan Jarosław Cieciak. Uczniowie wierszem, piosenką podziękowali swoim nauczycielom za przekazywanie wiedzy i trud włożony w kształtowanie serc i umysłów. Symbolem ich wdzięczności stały się herbaciane róże i ręcznie wykonane kartki, które zostały podarowane pracownikom naszej szkoły.

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty

życzymy takich myśli i marzeń,

które dają się urzeczywistnić,

pięknych, szlachetnych pomysłów,

które podszeptuje serce,

cierpliwości i wytrwałości,

aby służba dzieciom i całemu środowisku

zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Grojcu

RAZEM NA ŚWIĘTA!
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.