Prelekcja Policji " Bezpieczny Pieszy"

Podsumowaniem uczestnictwa  Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu w konkursie „Odblaskowa Szkoła” był udział uczniów w spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Grojcu dla mieszkańców z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji – Wydziału Ruchu Drogowego Łukaszem Madeja na temat „Bezpieczny Pieszy”. Tematem spotkania był Program Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych - Uczestników Ruchu Drogowego. Uczniowie już przed wejściem do sali wręczali przybyłym na spotkanie mieszkańcom elementy odblaskowe oraz „odblaskowe ludziki”, jak również głośno zachęcali do noszenia odblasków. Następnie podziękowali śpiewem oraz własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi za przeprowadzone w szkole prelekcje na temat bezpieczeństwa, sprawdzanie autobusów wyjeżdżających na wycieczki szkolne i nawet za mandaty dla dorosłych, jeżeli na nie zasłużyli. Z uwagą obejrzeli prezentację „Bezpieczny Pieszy”. Wykazali się także znajomością podstawowych przepisów ruchu drogowego.  Wszyscy uczestnicy obiecali, że będą pamiętać o odblaskach i unikać ubrań w ciemnych barwach, które także ograniczają widoczność. Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Grojcu Albin Kojm docenił starania uczniów i zatroszczył się o słodkie niespodzianki .

Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89