Prelekcja Policji " Bezpieczny Pieszy"

Podsumowaniem uczestnictwa  Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu w konkursie „Odblaskowa Szkoła” był udział uczniów w spotkaniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Grojcu dla mieszkańców z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji – Wydziału Ruchu Drogowego Łukaszem Madeja na temat „Bezpieczny Pieszy”. Tematem spotkania był Program Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych - Uczestników Ruchu Drogowego. Uczniowie już przed wejściem do sali wręczali przybyłym na spotkanie mieszkańcom elementy odblaskowe oraz „odblaskowe ludziki”, jak również głośno zachęcali do noszenia odblasków. Następnie podziękowali śpiewem oraz własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi za przeprowadzone w szkole prelekcje na temat bezpieczeństwa, sprawdzanie autobusów wyjeżdżających na wycieczki szkolne i nawet za mandaty dla dorosłych, jeżeli na nie zasłużyli. Z uwagą obejrzeli prezentację „Bezpieczny Pieszy”. Wykazali się także znajomością podstawowych przepisów ruchu drogowego.  Wszyscy uczestnicy obiecali, że będą pamiętać o odblaskach i unikać ubrań w ciemnych barwach, które także ograniczają widoczność. Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Grojcu Albin Kojm docenił starania uczniów i zatroszczył się o słodkie niespodzianki .

Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).