Kocham Cię Polsko!

Z okazji Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie z klasy IVb w programie artystycznym pod tytułem „Kocham Cię Polsko” przypomnieli wszystkim trzy symbole narodowe. W wierszu rozpoczynającym akademię pojawiły się słowa:

Polska- to Piast Kołodziej,

Królowie, książęta,

żołnierze, bohaterowie,

naród ich pamięta.

Polska to dwie barwy-

biała i czerwona.

To orzeł w koronie,

Mazurek Dąbrowskiego-

te symbole to Ona!

Wzruszającym momentem akademii było przepiękne wykonanie przez całą społeczność szkolną polskiego hymnu narodowego, który w ten uroczysty dzień zabrzmiał w kolejnych czterech zwrotkach, ukazując ważnych dla polskiej historii bohaterów narodowych. Nad przygotowaniami tego święta czuwali następujący nauczyciele: Joanna Sałek, Małgorzata Żurawska, Paulina Waliczek i Jarosław Cieciak.

Po uroczystości zostali wyróżnieni uczniowie, którzy brali udział w Gminnym Konkursie Literackim i Plastycznym "Wywalcz Polsce wolność lub zgiń!": Michał Wanat z klasy VIb, który zajął I miejsce w kategorii prac plastycznych, Filip Mendyk z klasy VI a, który wywalczył II miejsce w kategorii prac literackich i Julia Kleszcz z klasy Vb, która w tej samej kategorii uplasowała się na III miejscu. Nasi uczniowie brali także udział w II Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej 2016. W nim także osiągnęli sukcesy. III miejsce w kategorii solistów zajęła Emilia Cichy z klasy IV a. Również III miejsce zajęły zespoły kółka muzycznego klas I – II i kółka muzycznego klasy III. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i okolicznościowe statuetki. Do konkursu przygotowała je pani Magdalena Kramarczyk.

O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim