Szkoła im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu „Mistrzem Matematycznym”

15 listopada 2016r uczniowie grojeckiej szkoły wzięli udział i zajęli I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym pt. „Różne światy matematyki”. Był on realizacją projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu z/s w Grojcu w ramach programu „mPotęga” Fundacji mBanku.

Uczniowie otrzymali nagrody indywidualne. Nagrodą grupową jest wyjazd do chorzowskiego Planetarium.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym – uczniowie musieli stworzyć grę komputerową na podstawie książki „Harry Potter”. Gra była efektem zajęć kodowania przeprowadzanych w placówkach szkolnych. Drugim etapem był konkurs drużynowy. Trzyosobowe zespoły współzawodniczyły w konkurencjach matematycznych. Dotyczyły one zadań związanych z jednostkami, kalendarzem, czasem, bryłami i zadaniami logicznymi.

Celem konkursu było wyłonienie zwycięskiej drużyny, która otrzyma tytuł „Mistrza Matematycznego”. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i dziękujemy za wspólną, pełną emocji zabawę.

Uczniowie SP Grojec wraz z opiekunem Izabelą Berszakiewicz

Wizyta w Bielsku-BiałejZajęcia ekologiczne w Zakładzie Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej
Wycieczka klas V w Góry Świętokrzyskie
PIknik rodzinny