Szkoła im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu „Mistrzem Matematycznym”

15 listopada 2016r uczniowie grojeckiej szkoły wzięli udział i zajęli I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym pt. „Różne światy matematyki”. Był on realizacją projektu Gminnej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu z/s w Grojcu w ramach programu „mPotęga” Fundacji mBanku.

Uczniowie otrzymali nagrody indywidualne. Nagrodą grupową jest wyjazd do chorzowskiego Planetarium.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym – uczniowie musieli stworzyć grę komputerową na podstawie książki „Harry Potter”. Gra była efektem zajęć kodowania przeprowadzanych w placówkach szkolnych. Drugim etapem był konkurs drużynowy. Trzyosobowe zespoły współzawodniczyły w konkurencjach matematycznych. Dotyczyły one zadań związanych z jednostkami, kalendarzem, czasem, bryłami i zadaniami logicznymi.

Celem konkursu było wyłonienie zwycięskiej drużyny, która otrzyma tytuł „Mistrza Matematycznego”. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie i dziękujemy za wspólną, pełną emocji zabawę.

Uczniowie SP Grojec wraz z opiekunem Izabelą Berszakiewicz

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej