Dzień patrona

W piątek 13 stycznia obchodziliśmy ( nieco spóźniony) dzień patrona naszej szkoły. Było to jednocześnie nasze podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza. Uczniowie VI klas pod kierunkiem wychowawczyń, pań Izabeli Berszakiewicz i Agaty Mamicy przygotowali barwne przedstawienie pełne muzyki, tańca i egzotyki. O oprawę muzyczną zadbał pan Jarosław Cieciak.

Nauczyciele i uczniowie wraz zaproszonymi gośćmi,  panem Albertem Bartoszem, wójtem Gminy Oświęcim, zastępcą wójta, panem Mirosławem Smolarkiem oraz przewodniczącym Komisji Ogólnoadministacyjnej Edukacji Publicznej i Kultury, panem Jackiem Mydlarzem, obejrzeli inscenizację fragmentów najpopularniejszej wśród uczniów powieści- „ W pustyni i w puszczy”.

Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania. Nauczyli się nieraz bardzo długich ról, przygotowali efektowne kostiumy i rekwizyty, z wielkim zaangażowaniem śpiewali piosenki, stanowiąc naprawdę zgrany zespół. Przy okazji ujawniło się kilka wyjątkowych scenicznych talentów.

Po raz drugi przedstawienie zaprezentowano rodzicom 16 stycznia przy okazji zebrania podsumowującego I półrocze.

Odblaskowy dzień ziemniakaDługo czekaliśmy na to aż kapryśna w tym roku jesień pozwoli nam zoorganizować odblaskowy dzień ziemniaka
Konkurs Bezpiecznie na drodze
W solnym mieścieKlasy Va i Vb zwiedziły zabytkową kopalnię soli w Wieliczce.