Konkurs teatralny " O sztukach wszelakich, teatr jarmarczny"

Pamiątkowe zdjęcie z jurorami

26 kwietnia 2017r. w Muzeum Zamek w Oświęcimiu odbył się konkurs teatralny "O sztukach wszelakich, teatr jarmarczny". W konkursie wzięło udział 9 grup z przedszkoli miejskich i Brzezinki oraz ze szkół podstawowych z Oświęcimia, Grojca, Jawiszowic i Brzeszcz. Naszą szkołę reprezentowali aktorzy z kółka teatralnego klas I - III, pracujący pod opieką pani Małgorzaty Chwierut. Zaprezentowali scenkę " Turniej rycerski, ślubowanie".

Konkurs miał na celu wyłonienie grup teatralnych, które wystąpią podczas VIII Jarmarku Kasztelańskiego w Oświęcimiu. Swoją tematyką nawiązywał do gry zespołów wędrownych prezentujących swoje przedstawienia na jarmarkach, w dworach i w zamkach.  Tego dnia na Zamku zaprezentowano scenki autorstwa Kamili Drabek. W skład jury weszli: Izabela Żurek - Klub Oświęcimska Starówka, Maria Kwaśniak - instruktor teatralny, Rafał Sawicki - aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, Monika Sitek - Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Prezentacje laureatów konkursu oraz wręczenie nagród odbędą się na Rynku Głównym 7 maja 2017 r. o godz.10.30 podczas trwania VIII Jarmarku Kasztelańskiego .Zapraszamy do udziału oraz do obejrzenia galerii zdjęć i filmu.

Reportaż z przesłuchań: portal – kulturalnypowiat.pl

Scenka
Kasztelan z żona i dwórkami
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
Dzień Pluszowego Misia
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).