I miejsce w konkursie ekologicznym " Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii"

W Oświęcimskim Centrum Kultury podsumowano konkurs ekologiczny Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii". Organizatorem konkursu był Zakład Usług Komunalnych Sp. z o o. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły udowodnili, że troszczą się o czystość naszej planety i po raz szósty stanęli na najwyższym podium. W tym roku  w grupie powyżej 200 uczniów zajęliśmy I miejsce. Zebraliśmy rekordową ilość 831 kg. baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi 3,71 kg. W ubiegłym roku zebraliśmy 628 kg baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosiło 2,58 kg.

Podsumowanie konkursu na stronie www.zuk.oswiecim.pl

W >Edycji 2016< uczniowie z 30 szkół zebrali łącznie 4142 kg. zużytych baterii. Nie pobito rekordu z ubiegłego roku, ale jak słusznie zauważył wręczający nagrody  i zarazem pomysłodawca konkursu wiceprezydent Miasta Oświęcim Andrzej Bojarski najważniejsza jest świadoma ochrona środowiska. Od początku trwania konkursu zebrano już w sumie 31 388,90 kg. tych niebezpiecznych dla środowiska odpadów.

Wręczenie nagród w Oświęcimskim Centrum Kultury
Laureaci konkursu

Za pracowitość i zaangażowanie otrzymaliśmy nagrody wartości 700 zł. ufundowane przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o, Urząd Miasta Oświęcim oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Najaktywniejsi uczniowie z naszej szkoły otrzymali cenne upominki i dyplomy, pozostałe gry edukacyjne przekazano na rzecz szkoły. Nagrody wręczała dyrektor szkoły Joanna Wysogląd oraz koordynatorka konkursu na terenie szkoły Małgorzata Chwierut.

Na  szczególne wyróżnienie zasłużyli:: Gabriela Bęben z  IIb – 5538 baterii, Bartosz Kula z  IIIa -1700 baterii, Mateusz Kula z  IIb -1700 baterii, Julia Noworyta z IIb -  900 baterii,  Piotr Płonka z  IVb -  830 baterii, Arkadiusz Kolasa z  IIIb – 624 baterii, Nikola Górka z IIIb -620 baterii,  Hubert Górka IIc – 500 baterii, Zofia Górska z IIIa – 500 baterii, Igor Wieczorek z IIb -500 baterii, Ewa Mąkina z Ia – 481 baterii, Tomasz Mąkina z Ia – 480 baterii, Jakub Wielgus z VIb- 470 baterii, Artur Urbańczyk z Va- 450 baterii,  Paweł Płonka  z IIa - 430 baterii, Szymon Sporysz z IIb – 430szt, Dominik Wieczorek z IIIb - 342 baterii, Daria Nitka z IIIb -314 baterii, Igor Pietraszewski z II a- 310 baterii, Karol Berszakiewicz z IIb – 302 baterii, Julian Pająk z Ia- 300 baterii, Jakub Klęczar z IVb -260 baterii, Adam Walus z IIa- 230 baterii, Piotr Włoszek z IIb -224 baterii, Julia Włoszek z IIIa -211 baterii.

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz mieszkańcom Grojca za zaangażowanie.

Laureaci konkursu
NOWY SYSTEM EDUKACJI, KSZTAŁCENIE W LICEACH, TECHNIKACH I SZKOŁACH BRANŻOWYCH, JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK 2019/2020?, KRYTERIA REKRUTACJI
Sportowy dzień wiosny
Akcja 1% dla SzkołyPodaruj nam swój 1%