Nagroda w ogólnopolskim projekcie Lekki Tornister już cieszy uczniów naszej szkoły

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Grojcu została nagrodzona nowoczesnymi szafkami szkolnymi, przekazanymi przez Fundację Rosa w ramach V edycji  projektu Lekki Tornister. Do udziału w projekcie  zgłosiły się 722 placówki z całej Polski. Zespół Lekkiego Tornistra wybrał pięć z nich, w których przeprowadził spotkania edukacyjne i akcje ważenia plecaków.

Doceniono kreatywność i wyjątkowe zaangażowanie w realizację różnorodnych form  edukacji zdrowotnej (programy zdrowotne, konkursy plastyczne, pogadanki z rodzicami, spotkania z panią higienistką, przedstawienia teatralne) oraz działania na rzecz rozwiązania problemu ciężkich tornistrów Po odwiedzinach w każdej z wytypowanych placówek wyłoniono zwycięską szkołę, którą została Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czerwonej Wodzie. Nagrodę specjalną w postaci  nowoczesnych szafek do jednej klasy przyznano  również naszej szkole.

Pod koniec wakacji zostały zamontowane szafki Lekkiego Tornistra, które przypominają uczniom, że wymarzony tornister powinien być lekki jak piórko.

Przechowywanie przyborów szkolnych, dodatkowych ćwiczeń oraz podręczników w   kolorowych szafkach wyposażonych w indywidualne szyfry sprawia uczniom wiele radości.

Składamy serdeczne podziękowania Fundacji Rosa za wspaniałą nagrodę

i obiecujemy kontynuację naszych działań.

Dziękuję  również wszystkim nauczycielom, rodzicom oraz uczniom, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu Lekki Tornister.

Zapraszamy na stronę : www.fundacjarosa.pl

Koordynatorka projektu na terenie szkoły: Małgorzata Chwierut

Podsumowanie V edycji

Autorka plakatu : Emilia Kramarczyk z 3b