Akcja "Odblaskowa szkoła"

ODBLASKOWA SZKOŁA to coroczna akcja, w której bierzemy czynny udział już po raz czwarty. Ma ona formę konkursu przeznaczonego dla szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Koordynatorkami konkursu na terenie naszej szkoły są  w tym roku panie Izabela Berszakiewicz i Joanna Miłoń – opiekunki samorządu szkolnego.

W opracowanym przez nie planie działań znalazły się liczne konkurencje, rozmaite formy twórczości ( np. plastycznej, literackiej ), imprezy okolicznościowe i inne wydarzenia.

Uczestnikami i jednocześnie współorganizatorami akcji są wszyscy wychowawcy i nauczyciele oraz dzieci i młodzież z klas I-VII.

Mamy nadzieję, że jak w ubiegłych latach uda nam się zaangażować rodziców naszych uczniów, a także wszystkich mieszkańców Grojca, którym bliski jest problem bezpieczeństwa na drodze.

Chcemy przyczynić się do zminimalizowania zagrożeń, z jakimi dzieci spotykają się, codziennie wędrując grojeckimi ulicami: wczesnym rankiem do szkoły, późnym nieraz popołudniem- do domu.

Elementy odblaskowe bez wątpienia zwiększają bezpieczeństwo, dlatego jednym z celów konkursu jest zmobilizowanie władz samorządowych, dyrektorów szkół, a także rodziców do skutecznego wyposażania w nie wszystkich uczniów. Równie ważne jest to, by dorośli systematycznie i skutecznie egzekwowali ustawowy obowiązek używania „odblasków” przez dzieci, pamiętając, że sami powinni być dla nich przykładem.

Akcja „Odblaskowa szkoła” to szansa na promowanie działań najbardziej aktywnych placówek i lokalnych społeczności. Przede wszystkim jednak pozwala na integrację środowiska we wspólnym, niezwykle pożytecznym działaniu.

.Organizatorami są:  Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Kraków, Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Partnerzy konkursu to:  Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  Patronat honorowy objęli: Wojewoda Małopolski – Piotr Ćwik, Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa,  Małopolski Komendant Wojewódzki Policji – p.o.insp. Robert Strzelecki,  Małopolski Kurator Oświaty – Barbara Nowak

Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"