Dzień Odblaskowej  Jesieni

W środę 4 października  w  Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu kolejny raz zrobiło się kolorowo, wesoło i odblaskowo.  Kalendarzowa jesień rozpoczęła się co prawda trochę wcześniej, ale właśnie dopiero teraz, uroki tej pory roku  pozwoliły nam na jej przywitanie.

Długo czekaliśmy na tę chwilę….

Uczniowie w oryginalny sposób przywitali jesień, biorąc udział w akcji pod hasłem „Dzień Odblaskowej Jesieni".  Nad jej organizacją i przebiegiem czuwały opiekunki samorządów klas   I- III i IV-VII, panie Joanna Miłoń i Izabela Berszakiewicz.

W tym dniu uczniowie zamiast  mundurów  założyli stroje w odcieniach czerwieni, żółci i pomarańczy. Pod opieką wychowawców przygotowali piękne plakaty i znaki drogowe, które towarzyszyły im podczas pochodu okolicami Grojca.

Uczestnicy  ruchu drogowego z radością spoglądali na  maszerującą, odblaskową i rozśpiewaną gromadkę dzieci…

Gdy dotarliśmy do Grojeckiego parku wszyscy oficjalnie powitaliśmy  Panią jesień śpiewem oraz krótką inscenizacją w czasie  której przypomnieliśmy zasady ruchu drogowego oraz święta i zwyczaje jesienne.

Podczas marszu wszyscy jego uczestnicy kolejny raz zwrócili uwagę na ważny problem bezpieczeństwa na drodze. Akcja zakończyła się wspólnym zdjęciem pod murami szkoły.

Nadal trwają liczne konkursy i akcje, które przypominają nam o roli odblasków na drodze nie tylko w sezonie jesiennym. Miejmy nadzieję, że przyniosą rezultaty.

Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.