Ratujemy i Uczymy Ratować

16 października uczniowie naszej szkoły  przystąpili do próby bicia rekordu Polski w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Czy udało się pobić rekord,  dowiemy się już w przyszłym tygodniu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”

Akcję zorganizowała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować".  Szkoła z Grojca uczestniczyła w tym wydarzeniu również po raz piąty.  Podczas próby uczniowie  promowali także noszenie kamizelek odblaskowych w ramach konkursu „ Odblaskowa Szkoła”. Nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń czuwali nauczyciele instruktorzy przeszkoleni przez Fundację WOŚP: Małgorzata Chwierut, Krystyna Jaromin, Katarzyna Mendyk, Małgorzata Semik, Sebastian Smolarek. Dyrektor szkoły Joanna Wysogląd z dumą spoglądała na poczynania małych i większych ratowników.

Ilość osób uczestniczących w dotychczasowych próbach:

2013 r-  83 111 osób

2014 r.- 67 396 osób

2015 r. - 92 049 osób

2016 r. - 66 745 osób

2017 r. - 85 010 osób

Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"
Rekord dla NiepodległejŚwiętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości! Akcja „Rekord dla Niepodległej”
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).