Ratujemy i Uczymy Ratować

16 października uczniowie naszej szkoły  przystąpili do próby bicia rekordu Polski w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Czy udało się pobić rekord,  dowiemy się już w przyszłym tygodniu. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”

Akcję zorganizowała Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować".  Szkoła z Grojca uczestniczyła w tym wydarzeniu również po raz piąty.  Podczas próby uczniowie  promowali także noszenie kamizelek odblaskowych w ramach konkursu „ Odblaskowa Szkoła”. Nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń czuwali nauczyciele instruktorzy przeszkoleni przez Fundację WOŚP: Małgorzata Chwierut, Krystyna Jaromin, Katarzyna Mendyk, Małgorzata Semik, Sebastian Smolarek. Dyrektor szkoły Joanna Wysogląd z dumą spoglądała na poczynania małych i większych ratowników.

Ilość osób uczestniczących w dotychczasowych próbach:

2013 r-  83 111 osób

2014 r.- 67 396 osób

2015 r. - 92 049 osób

2016 r. - 66 745 osób

2017 r. - 85 010 osób

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.