Pomagamy!

Wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu wzięły udział w Wielkim Charytatywnym Jarmarku Bożonarodzeniowym zorganizowanym w niedzielę 10 grudnia br. w Oświęcimskim Centrum Kultury. Organizatorem imprezy była Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Podczas jarmarku zebrano 19 tys. 900 zł na leczenie i rehabilitację 6-letniej Antosi z Nowej Wsi cierpiącej na spastyczność kończyn dolnych, zaburzenia neurorozwojowe, opóźnienie rozwoju mowy oraz podejrzenie zespołu genetycznego.W niedzielnej imprezie uczestniczyły wolontariuszki naszej szkoły: Katarzyna i Zuzanna Wasilewskie, Natalia Dziubek, Emilia Noworyta oraz Alicja Kolasa. Przez kilka godzin kwestowały z puszkami, (brały udział w podliczeniu zbiórki publicznej i spisywaniu protokołu). Zbierały datki podczas spektaklu teatralnego pt. „Bajka o Mikołaju i w bajkowej krainie zamieszaniu”" w wykonaniu aktorów z Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Oświęcimiu. Uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu na „Dobroczynną Bombkę Bożonarodzeniową”, w którym wzięło udział blisko 700 uczestników ze szkół i przedszkoli z powiatu oświęcimskiego – w tym uczniowie naszej szkoły. Wyróżnieni otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.
W niedzielnym jarmarku wzięło udział 60 wystawców. Na stoiskach nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób świątecznych (stroików, bombek, świec), a skończywszy na ręcznie szytych ekopluszakach, unikatowej biżuterii i przedmiotach zdobionych techniką decoupage. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: loterię fantową, warsztaty zdobienia pierniczków i bombek oraz spektakl teatralny pt. „Bajka o Mikołaju i w bajkowej krainie zamieszaniu”" w wykonaniu aktorów z Miejskiego Przedszkola Nr 15 w Oświęcimiu.

Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"
Konkurs "Aniołek Bożonarodzeniowy 2018"Aniołek Bożonarodzeniowy w kompozycji przestrzennej lub płaskiej
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).