15 lat z Sienkiewiczem

W grudniu obchodziliśmy kolejny Dzień Patrona. Już 15 lat Henryk Sienkiewicz zachęca naszych uczniów do czytania i poznawania przeszłości Polski. W tym roku obchody przygotowały panie Katarzyna Mendyk i Beata Smolarek. Zorganizowano turniej wiedzy o patronie, a także konkurs plastyczny, na który młodzi artyści przygotowali kolorowe portrety przedstawiające bohaterów z książek Henryka Sienkiewicza. Powstała interesująca wystawa prac wszystkich uczestników. Podczas święta odśpiewano radosną piosenkę szkoły, wyświetlono prezentację multimedialną ukazującą najważniejsze fakty z życia i twórczości patrona, nagrodzono wyróżnionych uczniów. W obchody zaangażowały się wszystkie klasy, uczestnicząc w konkursach i przebierając swojego przedstawiciela za jedną z sienkiewiczowskich postaci. Oczywiście najchętniej wybierano bohaterów powieści "W pustyni i w puszczy".

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"
Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim