Grajmy Panu, grajmy i śpiewajmy!

Przepiękne święto – Dzień Babci i Dziadka- zgromadziło w naszej szkole wspaniałych gości. Dla nich uczniowie z kółka teatralnego klas I-III przygotowali radosne, kolorowe przedstawienie jasełkowe. Aktorzy spisali się znakomicie, przecież ich występ był prezentem serca. Publiczność z zaciekawieniem obejrzała widowisko o Bożym Narodzeniu i podziwiała grę aktorską, bogate stroje, rytmiczne góralskie tańce, śpiew anielskiego chóru i wielkie zaangażowanie, które malowało się na przejętych dziecięcych twarzach. Nawet w trakcie przedstawienia rozlegały się spontaniczne oklaski widowni! Po jasełkach kolejne klasy prezentowały swoje piosenkowe upominki i wręczały bliskim własnoręcznie wykonane świece. Całusom i uściskom nie było końca. Wszyscy wszak wiedzą, że Dziadkowie pełnią niezwykle ważną rolę w życiu każdego dziecka. Jasełka połączone z Dniem Babci i Dziadka podkreśliły, jak wielką wartość ma rodzina i więzi międzypokoleniowe.

Reżyserem tego wspaniałego przedstawienia była pani Małgorzata Chwierut. Scenografię przygotowały następujące nauczycielki: panie Małgorzata Semik, Elżbieta Ćwiertnia, Paulina Waliczek, Ewelina Jarnot, Ewelina Matyja. Nad oprawą muzyczną czuwał pan Jarosław Cieciak. Uroczystość odbyła się w dwóch turach w piątkowy wieczór i w sobotnie przedpołudnie. Na stołach pojawiły się przepyszne ciasta upieczone przez niezawodnych rodziców. Wspaniałe mamy, tatusiowie, uczennice ze szkolnego koła wolontariatu i pracownicy szkoły obsługiwali miłych gości.

Podziękowania należą się Radzie Rodziców, która ufundowała stroje anielskiego chóru i elementy scenografii przedstawienia.

Kółko historyczne na pikniku kawaleryjskim
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu."Mirabelka -kiełkująca historia 100-licy"