Graliśmy dla WOŚP

5 tys.78 zł 24 gr. oraz 4,79 Euro - tyle łącznie zebrały do puszek wolontariuszki naszej szkoły, które wzięły udział w 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Alicja Kolasa, Katarzyna Wasilewska, Patrycja Jurecka oraz Zuzanna Równicka w niedzielę, 14 stycznia br., kwestowały w Grojcu. Niestraszny był im mróz a mieszkańcy Grojca – przychylni ogólnopolskiej akcji Jurka Owsiaka. - W tym roku wyrównujemy szanse w leczeniu noworodków – informowały wolontariuszki, rozdając mieszkańcom czerwone serduszka WOŚP. W godzinach popołudniowych dotarły do sztabu w Oświęcimskim Centrum Kultury, gdzie czekały na nie drożdżówki i ciepła herbata. Tego dnia na widzów czekały różne atrakcje, koncerty na scenie widowiskowej. Finał zakończył się tradycyjnie o godz. 20.00 –światełkiem do nieba.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
Międzynarodowy sukces uczennicy z naszej szkołyHania Płonka, uczennica naszej szkoły została nagrodzona w XVIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Darujmy światu pokój".