1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Biała Szkoła w miejscowości Małe Ciche

opis niedostepny

 

Uczniowie  klas trzecich  szkół podstawowych  uczestniczą 

w małopolskim projekcie nauki jazdy na nartach

„Jeżdżę z głową” edycja 2018 

Wyjazd organizowany jest przez Gminę Oświęcim przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego  w ramach zadania pn "Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży". W trakcie tego projektu 100 uczniów spędzi pięć dni w miejscowości Małe Ciche, gdzie pod opieką świetnych instruktorów z Firmy MULTI  - SPORTS  z Andrychowa nauczą się jeździć  na nartach.  Oprócz zajęć  na świeżym powietrzu uczniowie wspólnie z nauczycielami będą realizować program Białej Szkoły.

5.03.2018 r. Dzień pierwszy: JESTEŚMY UCZNIAMI BIAŁEJ SZKOŁY

Pożegnaliśmy rodziców i  wyruszyliśmy w góry. Szczęśliwie dotarliśmy na miejsce. W ośrodku wypoczynkowym„ Pasternik” otrzymaliśmy pokoje z widokiem na ośnieżone Tatry. Po dopasowaniu sprzętu wyruszyliśmy na stok, lekko nie było, ale nie poddaliśmy się. Pogoda nam sprzyja, jedzenie pyszne i sił mamy jeszcze dużo. Pozdrawiamy wszystkich! 

opis niedostepny
Odwiedziła nas Violetta Korczyk- zastępca dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim
Dotarliśmy szczęśliwie na miejsce
opis niedostepny
Dopasowywanie sprzętu narciarskiego
opis niedostepny
Dopasowywanie sprzętu narciarskiego
My już mamy narty i kaski !
Po sprawdzeniu naszych możliwości nastąpił podział na grupy
Pierwsze próby jazdy na nartach.
opis niedostepny
Zajęcia na stoku- oswajanie ze sprzętem narciarskim
opis niedostepny
Cieszymy się, że tu jesteśmy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.03. 2018 r Dzień drugi - JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ

Dziś uczniowie pod bacznym wzrokiem instruktorów uczyli się podchodzenia, zwrotów, bezpiecznego upadania i wstawania oraz samodzielnego radzenia sobie ze sprzętem narciarskim. Każdy uczestnik zjechał już samodzielnie pługiem na wprost  oraz  samodzielnie się zatrzymał. Podczas zajęć dydaktycznych powstała kolejna kartka "Pamiętnika z Białej Szkoły".  Zapisaliśmy w niej kilka punktów regulaminu jazdy na nartach. Obliczaliśmy długości tras narciarskich oraz ćwiczyliśmy posługiwanie się środkami pieniężnymi podczas zakupu pierwszych pamiątek i degustacji oscypków.

Po kolacji Instruktorzy przygotowali dla nas ciekawe atrakcje i konkursy: "Jeden z dziecięciu" oraz "Jaka to melodia?" . Emocji nie brakowało. Reprezentacja naszej szkoły w składzie : Maja Sołtysik, Jakub Mrozik oraz Miłosz Grzywa  zajęla I miejsce w konkursie muzycznym. Emilka Kramarczyk  i Jakub Kolasa ambitnie walczyli w konkursie wiedzy. Jutro kolejne niespodzianki.

opis niedostepny
Pierwsze próby jazdy na nartach.
Na stoku
opis niedostepny
Zajęcia dydaktyczne
I miejsce w konkursie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.03.2018 r.- Dzień trzeci: POZNAJEMY HISTORIĘ MIEJSCOWOŚCI MAŁE CICHE

Największą atrakcją był dziś wyjazd wyciągiem  na szczyt góry oraz jazda slalomem. Grupy zaawansowane już z niej zjechały, a pozostałym uczniom może uda się to jutro. Doskonaliliśmy poznane wcześniej umiejętności, uczyliśmy się płużnych skrętów.  Podziwialiśmy piękne krajobrazy Tatr i cieszyliśmy się z każdej chwili na stoku, Wieczorem było ognisko  i pieczone kiełbaski oraz wspólne zabawy ruchowe. Finałem dnia był konkurs „ Mam Talent” . Dziewczynki z klasy IIIb zaprezentowały piosenkę „ Nie dla pingwina”, która towarzyszyła nam każdego dnia. Lena, Róża i Natalka zaśpiewały popularne przeboje. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Nie możemy doczekać się już jutra. Pozdrawiamy wszystkich!

opis niedostepny
Wyjazd  na szczyt- widoki cudne!
Pierwszy raz jedziemy wyciągiem
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Robimy postępy!
opis niedostepny
Kiełbaski, zabawy i pląsy przy ognisku
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. 03. 2018 r. Dzień czwarty: OBSERWUJĘ ŚWIAT I ŻYJĘ W ZGODZIE Z PRZYRODĄ

Nauka jazdy na nartach idzie nam coraz lepiej. Dziś ćwiczyliśmy skręty i jazdę slalomem. Po południu odwiedził nas zastępca wójta Gminy Oświęcim pan Bartłomiej Bąk. Zwiedził ośrodek wypoczynkowy " Pasternik", w którym mieszkamy, docenił pyszną kuchnię i wysłuchał opinii uczniów na temat projektu "Jeżdżę z głową". Następnie udał się na stok, gdzie wspólnie z instruktorami uczestniczył w uroczystym wręczeniu medali dla wszystkich młodych narciarzy. 

My poznawaliśmy uroki najbliższej okolicy, szukaliśmy atrakcyjnych tras turystycznych i posługiwaliśmy się mapą, wysłuchaliśmy legendy o Giewoncie posłuchaliśmy góralskiej gwary, spędziliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu. Nie zabrakło życzeń  i słodkości z okazji Dnia Kobiet. Wieczorem nasi wspaniali instruktorzy przygotowali dla nas kolejną muzyczną niespodziankę integrującą naszą grupę. Żal będzie jutro wyjeżdżać.  

opis niedostepny
Zastępca wójta Gminy Oświęcim Bartłomiej Bąk z grupą zaawansowaną
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.03.2018 r. - Dzień piaty:  CZAS POWROTU

Ostatni wyjazd na stok Małe Ciche. Tak, jak obiecali instruktorzy wielu z nas zjechało ze szczytu. To było niesamowite przeżycie! Oddaliśmy do wypożyczalni sprzęt  narciarski. Zjedliśmy pyszny obiad i pożegnaliśmy się z wszystkimi. Prawie każdy miał na szyi medal wręczony na stoku przez instruktorów i zastępcę wójta Gminy Oświęcim pana Bartłomieja Bąka. Mieliśmy szczęście, bo pogoda nam dopisała i nikt nie doznał kontuzji.  Już w autobusie obiecaliśmy, że tu wrócimy i będziemy jeździć na nartach.

Szczęśliwie i bezpiecznie dotarliśmy do Grojca, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice oraz pani wicedyrektor Violetta Korczyk, która zajęła się organizacją projektu. Nad całokształtem realizacji projektu czuwała dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim  pani Halina Musiał.

Bardzo dziękujemy Województwu Małopolskiemu i Gminie Oświęcim za wsparcie finansowe oraz organizację projektu” Jeżdżę z głową” 

Dziękujemy za wspaniałą opiekę, liczne atrakcje  oraz  cierpliwość instruktorom nauki jazdy, a byli to: Mariusz Gądor, Michał Romański, Sławomir Fidyt, Patrycja Dybał, Szymon Faber  z firmy  MULTI - SPORTS  z Andrychowa.

Słowa wdzięczności kierujemy również do nauczycieli, którzy opiekowali się naszymi grupami: Małgorzaty Kapcińskiej, Karoliny Wisły, Małgorzaty Babińskiej,  Katarzyny Matusz, Katarzyny Siewniak, Beaty Kuczkowskiej, Małgorzaty Chwierut i Marka Kołodzieja.

Dziękujemy pani dyrektor naszej szkoły  Joannie Wysogląd za  pomoc w organizacji  Białej Szkoły dla dzieci z Grojca

Bezpieczną  i przyjemną podróż zapewniła nam Firma Usług Transportowych s.c. Barbara  i Wiesław Sporysz z Grojca 

Dziękujemy Rodzicom, że nam zaufali oraz  pokryli koszy pobytu w ośrodku wypoczynkowym  „Pasternik", w którym mieliśmy wspaniałą opiekę i pyszne jedzenie.

Udział w projekcie „ Jeżdżę z głową warto kontynuować w kolejnych latach. Swoje wspomnienia zamieściliśmy w "Pamiętnikach z Białej Szkoły”, a na korytarzu  przygotowaliśmy wystawę zdjęć.

  Było super!

 

W ośrodku wypoczynkowym
Ależ nam smakuje!
 Pamiętniki z Białej Szkoły
Paweł i Eryk wzorowo przygotowani do powrotu.
Przed ośrodkiem
Jedziemy wyciągiem na szczyt. Ale wysoko!
Dziękujemy instruktorom !
Pożegnanie z instruktorami
Swoje wspomnienia zapisaliśmy w
Zdjęcia zamieściliśmy na szkolnej wystawie.
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Jadłospis
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Interhead.pl