Mobilne planetarium - ASTRONAUTILUS

14 marca 2018 roku zawitało do naszej szkoły przenośne planetarium ASTRONAUTILUS. Mieliśmy okazję uczestniczyć w multimedialnym widowisku pt. „Kosmiczna wędrówka”, które w naturalny sposób pobudza wyobraźnię uczniów. Rozgwieżdżone niebo – oglądane pod kopułą planetarium – pozostawiło niezapomniane wrażenia. Prezentacja pokazała piękno krajobrazu bliższego i dalszego Kosmosu. Była to niezapomniana przygoda, która niewątpliwie uatrakcyjniła i ubarwiła dzień uczniom naszej szkoły. Pod miękką kopułą przenośnego planetarium Astronautilus doświadczyliśmy niesamowitej przygody. Poznaliśmy gwiazdy i gwiazdozbiory oraz ich wyobrażenia na niebie. Zobaczyliśmy z bliska planety, ich księżyce, piękne mgławice i odległe galaktyki.
Dzieciom takie nietypowe zajęcia bardzo się spodobały, obejrzały je z ogromnym zainteresowaniem. Widok kosmosu w takiej skali pozwolił im lepiej przyswoić wiadomości z zakresu astronomii i uzupełnić wiedzę ze szkolnych podręczników.

My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.