I miejsce w konkursie ekologicznym " Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii"

20 marca 2018r. w Oświęcimskim Centrum Kultury podsumowano konkurs ekologiczny Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii" >> Edycja 2017<< Organizatorem konkursu od trzynastu lat jest Zakład Usług Komunalnych Sp. z o o. w Oświęcimiu.

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wraz z całymi rodzinami udowodnili, że troszczą się o czystość naszej planety. Po raz siódmy zajęliśmy I miejsce. Zebraliśmy rekordową ilość  1489 kg. baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi 5,86 kg. W ubiegłym roku zebraliśmy  831kg. baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosiło 3,71 kg.

Zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli docenił wręczający nagrody  i zarazem pomysłodawca konkursu wiceprezydent miasta Oświęcim Andrzej Bojarski.

W >>Edycji 2017<< uczniowie z 29 szkół zebrali łącznie 5649kg. tych niebezpiecznych dla środowiska odpadów, a od początku trwania konkursu  w sumie ponad 43 tony

Za pracowitość i zaangażowanie otrzymaliśmy nagrody wartości 700 zł. ufundowane przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o w Oświęcimiu, Urząd Miasta Oświęcim oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Najaktywniejsi uczniowie z naszej szkoły otrzymali cenne upominki i dyplomy. Nagrody wręczała dyrektor szkoły Joanna Wysogląd oraz koordynatorka konkursu na terenie szkoły Małgorzata Chwierut.

Na  szczególne wyróżnienie zasłużyli:

I miejsce: Gabriela Bęben z  IIIb - 3941szt.

II miejsce: i Mateusz Kula z  IIIb – 2841 szt. I Bartosz Kula z  IVa -2840 szt

III miejsce : Julia Noworyta z IIIb -  2556 szt.

IV miejsce:  Oliwier Parys z IIa – 2414 szt.

V miejsce : Julian Pająk z IIa- 2190 szt

VI miejsce: Paweł Płonka z  IIIa -  2029 szt.

VII miejsce :   Piotr Płonka z  Vb -  2000 szt.

VIII miejsce: Jakub Załuczkowski  z IVa 1804 szt.

IX miejsce: Kornelia Łacheta z Ia- 1382 szt. i  Szymon Łacheta z Ia 1382 szt.

X miejsce: Julia Żabińska z IVa -1336 szt .

XI miejsce: Hubert Górka IIIc – 1310 szt.

XII miejsce: Nikola Górka z IVb - 1250 szt.

XIII miejsce : Igor Pietraszewski  z IIIa - 1176 szt.

XIV miejsce: Kacper Kolasa z Ib – 983 szt.

XV miejsce:  Marika Możdżeń z IVb – 924 szt.

XVI miejsce :  Zofia Górska z IVa- 907 szt.

XVII miejsce  Katarzyna Jarnot z  Vb - 678 szt.

XVIII miejsce: Igor Wieczorek z IIIb -  650 szt.

XIX miejsce : Julia Włoszek z IVa -617 szt i  Piotr Włoszek z IIIb -617 szt.

XX miejsce : Milena Mika z IIa – 590 szt.

XXI miejsce: Mikołaj Kleszcz z Ib – 576 szt.

XXII miejsce: Szymon Sporysz  z IIIb -565 szt

XXIII miejsce: Weronika Żurek z IVb  – 513 szt.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz mieszkańcom Grojca za zaangażowanie.  Przypominamy, że baterie zbieramy cały rok.

Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
Nowy rok szkolny rozpoczęty!2 września wróciliśmy do szkoły.