I miejsce w konkursie ekologicznym " Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii"

20 marca 2018r. w Oświęcimskim Centrum Kultury podsumowano konkurs ekologiczny Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii" >> Edycja 2017<< Organizatorem konkursu od trzynastu lat jest Zakład Usług Komunalnych Sp. z o o. w Oświęcimiu.

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wraz z całymi rodzinami udowodnili, że troszczą się o czystość naszej planety. Po raz siódmy zajęliśmy I miejsce. Zebraliśmy rekordową ilość  1489 kg. baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosi 5,86 kg. W ubiegłym roku zebraliśmy  831kg. baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia wynosiło 3,71 kg.

Zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli docenił wręczający nagrody  i zarazem pomysłodawca konkursu wiceprezydent miasta Oświęcim Andrzej Bojarski.

W >>Edycji 2017<< uczniowie z 29 szkół zebrali łącznie 5649kg. tych niebezpiecznych dla środowiska odpadów, a od początku trwania konkursu  w sumie ponad 43 tony

Za pracowitość i zaangażowanie otrzymaliśmy nagrody wartości 700 zł. ufundowane przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o w Oświęcimiu, Urząd Miasta Oświęcim oraz Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu.

Najaktywniejsi uczniowie z naszej szkoły otrzymali cenne upominki i dyplomy. Nagrody wręczała dyrektor szkoły Joanna Wysogląd oraz koordynatorka konkursu na terenie szkoły Małgorzata Chwierut.

Na  szczególne wyróżnienie zasłużyli:

I miejsce: Gabriela Bęben z  IIIb - 3941szt.

II miejsce: i Mateusz Kula z  IIIb – 2841 szt. I Bartosz Kula z  IVa -2840 szt

III miejsce : Julia Noworyta z IIIb -  2556 szt.

IV miejsce:  Oliwier Parys z IIa – 2414 szt.

V miejsce : Julian Pająk z IIa- 2190 szt

VI miejsce: Paweł Płonka z  IIIa -  2029 szt.

VII miejsce :   Piotr Płonka z  Vb -  2000 szt.

VIII miejsce: Jakub Załuczkowski  z IVa 1804 szt.

IX miejsce: Kornelia Łacheta z Ia- 1382 szt. i  Szymon Łacheta z Ia 1382 szt.

X miejsce: Julia Żabińska z IVa -1336 szt .

XI miejsce: Hubert Górka IIIc – 1310 szt.

XII miejsce: Nikola Górka z IVb - 1250 szt.

XIII miejsce : Igor Pietraszewski  z IIIa - 1176 szt.

XIV miejsce: Kacper Kolasa z Ib – 983 szt.

XV miejsce:  Marika Możdżeń z IVb – 924 szt.

XVI miejsce :  Zofia Górska z IVa- 907 szt.

XVII miejsce  Katarzyna Jarnot z  Vb - 678 szt.

XVIII miejsce: Igor Wieczorek z IIIb -  650 szt.

XIX miejsce : Julia Włoszek z IVa -617 szt i  Piotr Włoszek z IIIb -617 szt.

XX miejsce : Milena Mika z IIa – 590 szt.

XXI miejsce: Mikołaj Kleszcz z Ib – 576 szt.

XXII miejsce: Szymon Sporysz  z IIIb -565 szt

XXIII miejsce: Weronika Żurek z IVb  – 513 szt.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz mieszkańcom Grojca za zaangażowanie.  Przypominamy, że baterie zbieramy cały rok.

Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
Wycieczka do Kopalni Soli "Wieliczka"