Szkolny Dzień Teatru

Wręczenie nagród i dyplomów

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru  odbył się szkole konkurs recytatorski „Kurtyna w górę 2018”. W tym roku recytatorzy z klas II i III zaprosili nas do krainy ulubionych baśni i bajek.

Do udziału w konkursie przystąpiło dziesięć osób: Laura Waszkiewicz (IIIb), Miłosz Grzywa (IIIb), Róża Bakalarska (IIIc), Sandra Waszkiewicz (IIa), Maja Waszkiewicz (IIa), Kinga Domżał  (IIIb)  Emilia Kramarczyk (IIIb), Julia Juranc (IIIb), Gabriela Bęben (IIIb) i Julia Noworyta (IIIb). W roli konferansjerów wystąpili: Daniel Pawełczyk i Maja Sołtysik. Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: Joanna Sałek, Marzena Dudek, Dorota Dudek, Krystyna Jaromin, Małgorzata Żurawska, Małgorzata Semik i organizatorka konkursu Małgorzata Chwierut.  Szczególną uwagę zwracano na  dykcję oraz znajomość i interpretację tekstu. Podczas wręczania pamiątkowych dyplomów i medali przewodnicząca jury Joanna Sałek doceniła zaangażowanie wszystkich uczestników, ciekawy wybór tekstów oraz trafny dobór rekwizytów.

Widzowie w drodze głosowania przyznali Nagrodę  Publiczności. Otrzymała ją Emilia Kramarczyk, która  wspaniale zaprezentowała bajkę pt. „Czerwony Kapturek”.

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego

„ Kurtyna w górę 2018”

I miejsce: Emilia Kramarczyk  z  IIIb

II miejsce:  Julia Noworyta z IIIb

III miejsce: Gabriela Bęben z IIIb

Wyróżnienia : Laura Waszkiewicz z IIIb i Maja Waszkiewicz z  IIa

Wielu uczniów przyszło tego dnia w strojach teatralnych. Podczas zajęć klasa IIIb realizowała program „Pomysłowy rok”.  Uczniowie, którzy od trzech lat pracują w kółku teatralnym  odpowiadali na pytanie : Jak na scenie grają cienie? Zobaczyli film na temat historii teatru cieni, wykonali lalki cieniowe, tworzyli w grupach scenariusze krótkich scenek, które następnie prezentowali  przed publicznością. W szkole zorganizowano także wystawę lalek teatralnych oraz przygotowano gazetki tematyczne.

I miejsce- Emilia Kramarczyk -
II miejsce Julia Noworyta z IIIb-
III miejsce Gabriela Bęben z IIIb-
wyróżnienie: Laura Waszkiewicz z klasy IIIb-
Wyróżnienie :Maja Waszkiewicz z IIa-
Róża Bakalarska z IIIc-
Sandra Waszkiewicz z IIa-
Kinga Domżał z IIIb-
Miłosz Grzywa z IIIb-
Recytatorzy
Julia Luranc z IIIb-
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!