Nasi wolontariusze znów w akcji

12 wolontariuszek ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu wzięło udział w ósmym Charytatywnym Kiermaszu Wiosennym, który w niedzielę 25 marca 2018 r. odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury. Organizatorem imprezy była Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. Podczas kiermaszu zebrano łącznie 16 tys. 728 zł. na leczenie i rehabilitację Natalii Drozdowskiej z Grojca cierpiącej na porażenie mózgowe, epilepsję i nowotwór.
W imprezie uczestniczyły wolontariuszki z Klubu Wolontariatu działającego w naszej szkole, uczennice klas 7, 4a i 5a: Katarzyna i Zuzanna Wasilewskie, Zuzanna Równicka, Alicja Kolasa, Emilia Noworyta, Maja Ryszka, Natalia Dziubek, Amelia Bielowicz, Oliwia Stokłosa, Aleksandra Sekunda, Aleksandra Piętka i Natalia Grzesło.
Wolontariuszki obsługiwały loterię fantową, stoisko z dobroczynnymi pisankami wielkanocnymi, koordynowały warsztaty zdobienia pierniczków oraz kwestowały z puszkami. Dziewczęta tradycyjnie wzięły również udział w podliczaniu zbiórki publicznej i oficjalnym spisywaniu protokołu.

W wiosennym kiermaszu wzięło udział ponad 40 wystawców. Na odwiedzających czekały bogato zastawione stoiska, na których nie zabrakło wyrobów rękodzielniczych, począwszy od ozdób wielkanocnych (stroików, pisanek, kraszanek, kurek i zajączków), a skończywszy na ręcznie szytych maskotkach, unikatowej biżuterii i przedmiotach zdobionych techniką decoupage. Podczas kiermaszu można było również degustować świąteczne potrawy na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich ze Stawów Monowskich, skosztować świątecznych ciast, ręcznie zdobionych pierniczków i wypieków.
Odwiedzający kiermasz mogli również wysłuchać pięknego występu zespołu "Porębianie" z Poręby Wielkiej oraz koncertu 30-osobowej grupy rodzinnej z Niemiec "Hope Alive".
Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs dla szkół i przedszkoli na „Dobroczynną Pisankę Wielkanocną”, w którym wzięło udział kilkuset uczestników! W sali widowiskowej OCK zaprezentowano również spektakl słowno-muzyczny pt. "Calineczka" w wykonaniu nauczycieli i rodziców z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu.

Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie, ciężką pracę, poświęcony czas, okazane serce i wrażliwość. Pamiętajmy, że dobro powraca!

Monika Bartosz

Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89